ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајLatest imagesРегистрирајте сеВлез

Барај
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Latest topics
» Top Eleven Hack.apk
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН - Portal EmptyЧет Дек 19, 2013 12:04 pm by 

» Официјално: Ониеву нов играч на Твенте.
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН - Portal EmptyВто Јан 11, 2011 5:06 pm by Dalo

» АДДИО РОНАЛДИНЈО !
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН - Portal EmptyВто Јан 11, 2011 3:10 am by Dalo

» Дали и Роналдињо заминува ???
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН - Portal EmptyЧет Jул 22, 2010 12:28 pm by MIKIMUA

» Одо сака да се врати во Лацио?!?
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН - Portal EmptyСре Јун 16, 2010 7:52 am by PATO_007

» Заинтересираност за Деко???
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН - Portal EmptyСре Јун 16, 2010 7:50 am by PATO_007

» Милан во трка за Нкоулу
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН - Portal EmptyПон Јун 14, 2010 10:46 am by PATO_007

» Мамаду Диара е нова опција за Милан
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН - Portal EmptyВто Јун 08, 2010 8:23 am by PATO_007

» Милан со четири погодоци славеше над Монтреал
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН - Portal EmptyЧет Јун 03, 2010 8:56 pm by MIKIMUA

Affiliates
free forum

Top Eleven Hack.apk
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН - Portal EmptyЧет Дек 19, 2013 12:04 pm by
Top Eleven Hack.apk
bit.ly/JFC5Sg

Comments: 0
Официјално: Ониеву нов играч на Твенте.
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН - Portal EmptyВто Јан 11, 2011 5:06 pm by Dalo
Ониеву стигна во Милан од Стандард Лиж во летото 2009 година а откако ја пропушти целата прва сезона во редот на Росоњерите поради повреда на коленото, по опоравувањето не успеа да се наметне во првиот тим на Милан.
Во …


[ Full reading ]
Comments: 0
АДДИО РОНАЛДИНЈО !
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН - Portal EmptyВто Јан 11, 2011 3:10 am by Dalo
Наскоро доаѓа формализација.Роналдинјо со сите ефекти е поранешен играч Милан а сега веке може да се вика дека веќе е играч на Фламенго. Денеска попладне (во Бразил) е договорот постигнат меѓу лидерите на Фламенго и …

[ Full reading ]
Comments: 0
Дали и Роналдињо заминува ???
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН - Portal EmptyПет Јун 11, 2010 7:58 pm by PATO_007
http://www.footballpress.net/?action=read&idsel=62467
Откако низ целата фудбалска јавност се појавија шпекулациите дека Роналдињо би можел да замине од Милан одма се огласија заинтересираните клубови за него.
Манчестер Сити и ЛА Галакси се …

[ Full reading ]
Comments: 2
Одо сака да се врати во Лацио?!?
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН - Portal EmptyПон Мај 31, 2010 3:48 pm by PATO_007
http://www.footballpress.net/?action=read&idsel=61456
Одо би можел да замине како слободен тренсфер во Лацио.

Comments: 3
Заинтересираност за Деко???
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН - Portal EmptyСре Јун 16, 2010 7:50 am by PATO_007
http://www.footballpress.net/?action=read&idsel=62719
Откако не можеа да го донесат на Сан Сиро Џо Кол Милан тргнува по Деко.

Comments: 0
Милан во трка за Нкоулу
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН - Portal EmptyПон Јун 14, 2010 10:46 am by PATO_007
Милан и Марсеј во трка за 20 годишниот дефанзивец Николас Нкоулу од Монако
http://www.footballpress.net/?action=read&idsel=62615

Comments: 0
Мамаду Диара е нова опција за Милан
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН - Portal EmptyВто Јун 08, 2010 8:23 am by PATO_007
http://www.footballpress.net/?action=read&idsel=62132
Мамаду Диара играчот на Реал е возможна опција за Милан и лесно би можел да се реализира.Цената на Диара е 10 милиони.

Comments: 0
Милан со четири погодоци славеше над Монтреал
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН - Portal EmptyЧет Јун 03, 2010 8:56 pm by MIKIMUA
Фудбалерите на Милан ја продолжуваат својата северно-американска турнеа од која доцна синоќа гостуваа во Монтреал.

На натпреварот со локалниот тим на Монтреал, тимот на росоњерите славеше со 4-1 пред 48.000 домашни …

[ Full reading ]
Comments: 0
Statistics
Постојат b>281 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е janicher

Нашите членови се испратиле точно 595 мислења in 192 subjects
Форум
Кој е он-лајн?
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 60 во Саб Апр 17, 2010 7:34 pm