ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајLatest imagesРегистрирајте сеВлез

Latest discussions

   Теми  Search in  Одговори  Автор  Видено е  Последно мислење 
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Top Eleven Hack.apk


НОВИНИ02970Чет Дек 19, 2013 12:04 pm
Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Официјално: Ониеву нов играч на Твенте.


НОВИНИ0Dalo1250Вто Јан 11, 2011 5:06 pm
Dalo Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  АДДИО РОНАЛДИНЈО !


НОВИНИ0Dalo538Вто Јан 11, 2011 3:10 am
Dalo Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Дали и Роналдињо заминува ???


НОВИНИ2PATO_007683Чет Jул 22, 2010 12:28 pm
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Одо сака да се врати во Лацио?!?


НОВИНИ3PATO_007651Сре Јун 16, 2010 7:52 am
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Заинтересираност за Деко???


НОВИНИ0PATO_007642Сре Јун 16, 2010 7:50 am
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Милан во трка за Нкоулу


НОВИНИ0PATO_007639Пон Јун 14, 2010 10:46 am
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Мамаду Диара е нова опција за Милан


НОВИНИ0PATO_007675Вто Јун 08, 2010 8:23 am
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Милан со четири погодоци славеше над Монтреал


НОВИНИ0MIKIMUA673Чет Јун 03, 2010 8:56 pm
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Дали Лукас Бариос е најавуваната звезда во Милан


НОВИНИ0PATO_007514Чет Јун 03, 2010 2:55 pm
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Гамеиро се поблиску до Милан


НОВИНИ0PATO_007444Чет Јун 03, 2010 1:51 pm
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Милан и Палермо во трка за Брокети


НОВИНИ0PATO_007425Чет Јун 03, 2010 1:46 pm
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Милан и Интер во трка за Рамирез


НОВИНИ0PATO_007362Чет Јун 03, 2010 1:44 pm
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Луис Фабиано повторно на листата на трансфери


НОВИНИ3PATO_007463Чет Јун 03, 2010 1:42 pm
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Таиво нова опција за Милан


НОВИНИ0PATO_007336Сре Јун 02, 2010 10:25 pm
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Гансо е новата цел на Милан


НОВИНИ0PATO_007351Сре Јун 02, 2010 10:22 pm
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Милан и Јуве во трка за Барзагли


НОВИНИ0PATO_007312Сре Јун 02, 2010 10:20 pm
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Роси на пат кон Милан или Јуве


НОВИНИ0PATO_007329Сре Јун 02, 2010 10:16 pm
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Милан на пазар кај Бенфика


НОВИНИ0PATO_007317Сре Јун 02, 2010 9:34 am
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Милан тргнува по Бејл


НОВИНИ0PATO_007272Вто Јун 01, 2010 1:26 pm
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Милан во трка за Акуафреска


НОВИНИ0PATO_007325Пон Мај 31, 2010 3:52 pm
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Мансини би можел да продолжи и следната сезона во Милан


НОВИНИ0PATO_007414Пон Мај 31, 2010 3:50 pm
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Сидорф му донесе успех на Милан над Чикаго


НОВИНИ0MIKIMUA617Пон Мај 31, 2010 12:26 pm
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Галијани: Милан е подготвен да инвестира во фудбалери од светска класа


НОВИНИ0MIKIMUA289Нед Мај 30, 2010 1:00 pm
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Малдини е „за“ назначувањето на Алгери


НОВИНИ0MIKIMUA317Саб Мај 29, 2010 12:12 pm
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Марко Налетилич : Џеко и Красич нема да одат во Милан.


НОВИНИ0MIKIMUA312Саб Мај 29, 2010 11:25 am
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Дуел меѓу Џенова и Милан за Макси Лопез


НОВИНИ1PATO_007318Пет Мај 28, 2010 11:28 pm
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Уште тројца од Каљари


НОВИНИ1PATO_007308Пет Мај 28, 2010 11:27 pm
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Милан: Хунтелар не е на продажба


НОВИНИ0MIKIMUA336Пет Мај 28, 2010 11:26 pm
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Берлускони изјави:


НОВИНИ0PATO_007304Чет Мај 27, 2010 7:28 am
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Бенфика нуди 12 милиони за Хунтелар


НОВИНИ2PATO_007326Чет Мај 27, 2010 1:01 am
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Паоло Берлускони: Силвио би можел да го продаде Милан


НОВИНИ0MIKIMUA293Сре Мај 26, 2010 11:43 am
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Милан сака да го врати Ибрахимович во Серија А?


НОВИНИ0MIKIMUA301Вто Мај 25, 2010 9:07 pm
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Руси „влегуваат“ во Милан?


НОВИНИ0MIKIMUA288Вто Мај 25, 2010 9:00 pm
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Пато: Сакам да освојам се со Милан


НОВИНИ0MIKIMUA323Пон Мај 24, 2010 11:05 am
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Инзаги: Премногу го сакам Милан


НОВИНИ0MIKIMUA446Нед Мај 23, 2010 10:55 am
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Рони: Незнам дали ќе останам во Милан


НОВИНИ2MIKIMUA436Саб Мај 22, 2010 11:59 am
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Амброзини: Тажен сум поради збогувањето со Леонардо


НОВИНИ0MIKIMUA352Саб Мај 22, 2010 11:58 am
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Пато: Никогаш не сум рекол дека сакам да заминам


НОВИНИ0MIKIMUA327Саб Мај 22, 2010 11:57 am
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Инзаги го продолжи договорот со Милан


НОВИНИ1PATO_007335Саб Мај 22, 2010 11:54 am
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  5 играчи кои се приоритет на Милан


НОВИНИ1PATO_007381Пет Мај 21, 2010 12:32 pm
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Пато : Останувам во Милан 100 %


НОВИНИ4MIKIMUA328Пет Мај 21, 2010 11:39 am
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Берлускони го пронајде наследникот на Леонардо


НОВИНИ1MIKIMUA302Сре Мај 19, 2010 10:24 pm
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  22 годишниот Да Силва целта на Милан


НОВИНИ3PATO_007326Сре Мај 19, 2010 10:22 pm
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Берлускони: Ќе го одврзам ќесето доколку можеме да ангажираме играч како Роналдо


НОВИНИ0MIKIMUA321Сре Мај 19, 2010 4:46 pm
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Амаури - Хунтелар


НОВИНИ1PATO_007314Сре Мај 19, 2010 3:36 pm
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Крај на кариерата за Дида и Фавали !


НОВИНИ3MIKIMUA315Сре Мај 19, 2010 3:36 pm
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Галијани: Роналдињо ќе остане во Милан


НОВИНИ1MIKIMUA322Сре Мај 19, 2010 1:00 pm
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Галијани: Берлускони нема да го продаде Милан


НОВИНИ0MIKIMUA287Вто Мај 18, 2010 9:46 pm
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Галијани: Што ако завршевме како Јувентус?


НОВИНИ0MIKIMUA296Пон Мај 17, 2010 6:51 pm
MIKIMUA Видете го последното мислење
Вратете се на почетокот
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
Отиди до: