ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајLatest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 Официјално: Ониеву нов играч на Твенте.

Go down 
АвторПорака
Dalo
Број на мислења : 2
Join date : 2011-01-10

Официјално: Ониеву нов играч на Твенте. Empty
ПишувањеПредмет: Официјално: Ониеву нов играч на Твенте.   Официјално: Ониеву нов играч на Твенте. EmptyВто Јан 11, 2011 5:06 pm

Ониеву стигна во Милан од Стандард Лиж во летото 2009 година а откако ја пропушти целата прва сезона во редот на Росоњерите поради повреда на коленото, по опоравувањето не успеа да се наметне во првиот тим на Милан.
Во Твенте, Ониеву повторно ке соработува со Мишел Преуд`хомем, поранешниот тренер на Стандард, кој што го донесе Ониеву поради повредите на двајца одбрамбени играчи Ники Куипер и Двајт Тендалиј.
Вратете се на почетокот Go down
 
Официјално: Ониеву нов играч на Твенте.
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Официјално: Ониеву стави потпис на нов договор со Милан и ќе игра една година без плата
» Официјално: Милан потврди дека Леонардо заминува по крајот на сезоната
» Берлускони: Ќе го одврзам ќесето доколку можеме да ангажираме играч како Роналдо

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: