ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајLatest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 АДДИО РОНАЛДИНЈО !

Go down 
АвторПорака
Dalo
Број на мислења : 2
Join date : 2011-01-10

АДДИО РОНАЛДИНЈО ! Empty
ПишувањеПредмет: АДДИО РОНАЛДИНЈО !   АДДИО РОНАЛДИНЈО ! EmptyВто Јан 11, 2011 3:10 am

Наскоро доаѓа формализација.Роналдинјо со сите ефекти е поранешен играч Милан а сега веке може да се вика дека веќе е играч на Фламенго. Денеска попладне (во Бразил) е договорот постигнат меѓу лидерите на Фламенго и агентот на Роналдинјо по договор со Милано, адвокатите на двете страни се пријавуваат клаузули финалето, каде што Роналдинјо ќе го потпише договорот 42 месеци или 3 години и пол.Наскоро очекува формализирање, но слободно можам да кажам АДДИО Роналдињо.[img]
Вратете се на почетокот Go down
 
АДДИО РОНАЛДИНЈО !
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: