ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајLatest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 Милан со четири погодоци славеше над Монтреал

Go down 
АвторПорака
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA


Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 28
Местолокација : Кочани

Милан со четири погодоци славеше над Монтреал Empty
ПишувањеПредмет: Милан со четири погодоци славеше над Монтреал   Милан со четири погодоци славеше над Монтреал EmptyЧет Јун 03, 2010 8:56 pm

Фудбалерите на Милан ја продолжуваат својата северно-американска турнеа од која доцна синоќа гостуваа во Монтреал.

На натпреварот со локалниот тим на Монтреал, тимот на росоњерите славеше со 4-1 пред 48.000 домашни гледачи кои подеднакво ги бодреа и домашните миленици и европските гости.

Гостите поведоа со погодокот на Пато во 12. минута но само пет минути подоцна на општо задоволство домаќините преку Тесто израмнија на 1-1.

Ветеранот Изаги во 25. минута зголеми на 2-1 и со тој резултат се замина на пауза за да во второто полувреме Сидорф и Роналдињо од пенал го постават конечниот резултат од 4-1.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
 
Милан со четири погодоци славеше над Монтреал
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Палермо 3-1 Милан
» Пато останува во Милан
» Пато : Останувам во Милан 100 %
» Гамеиро се поблиску до Милан
» Аого се поблиску до Милан

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: