ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Милан ги одбива 80-те милиони евра од Челзи

Go down 
АвторПорака
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 26
Местолокација : Кочани

Милан ги одбива 80-те милиони евра од Челзи Empty
ПишувањеПредмет: Милан ги одбива 80-те милиони евра од Челзи   Милан ги одбива 80-те милиони евра од Челзи EmptyСре Мај 05, 2010 7:13 pm

Вчера низ англиските медиуми се објави веста за понудата на лондонски Челзи, во која прирпема 80 милиони евра за 2-цата бразилски фудбалери во Милан, Пато и Тиаго Силва.
За „Газета дело Спорт“ брзо проговори потпретседателот на Мкилан, Адријано Галијани:

„Милан не е клуб кој ја иградил својата политика поврзана со продажба на најдобрите играчи. пато нема да си замине од „Сан Сиро“, во тоа сум 100% сигурен. Тоа не е само мое мислење туку веќе имам и одредени гаранции.“

Пато се припрема за враќање во тимот. Не играл од 21-ви Март поради комплицирање на повредата на тетивата од коленото, а најдобро за неговиот учинок на теренот одсликува статистката која вели дека Бразилецот постигнал 40 пгодоци во 69 натпревари во кој стартувал во првиот тим на Милан.

„Кога основата на напиот тим е во прашање нема нас да не намамат никакви милионски цифри.“ - рече Галијани.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
 
Милан ги одбива 80-те милиони евра од Челзи
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: