ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Красиќ: Сакам заедно со Џеко да играме во Милан

Go down 
АвторПорака
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 26
Местолокација : Кочани

Красиќ: Сакам заедно со Џеко да играме во Милан Empty
ПишувањеПредмет: Красиќ: Сакам заедно со Џеко да играме во Милан   Красиќ: Сакам заедно со Џеко да играме во Милан EmptyПон Мај 03, 2010 9:22 pm

Милош Красиќ вели дека посакува заедно со Един Џеко да се преселат во Милан во летниот трансфер период

Српскиот интернационалец подолго време се поврзува со заминување од ЦСКА Москва и голем број на клубови ширум Европа посакуваат да го ангажираат.

Се шпекулира дека Красиќ е најблиску до преселба во Милан пред се бидејќи Красиќ е фан на Росоњерите и играчот и признава дека посакува да се прсели во клубот за кој навива заедно со уште еден голем фан на Милан, Един Џеко.

“Вистина е дека се ближи моето заминување.” – рече Красиќ. “До 15ти мај ќе бидам во Москва.”

“Потоа патувам за Белград на припреми со репрезентацијата за настап на мондијалот.”

“Што се однесува до мојот нов клуб, таа работа им ја препуштив на моите менаџери. Препуна ми е главата од разни шпекулации. Еден ден ме селат во Германија, друг во Агнлија, трет во Италија...”

“Вистина е дека од мал сум фан на Милан. Секогаш сум сонувал за настап во дресот на Росоњерите.”

“Един Џеко го говори истото? Би сакал со Един Џеко да се преселиме во Милан. Ќе бидеме убинствен тандем.”

“Играв против Џеко во Лигата на Шампионите и ги знам неговите квалитети, тој е страшен играч.”

“Додатно неговата статистика во Бундеслигата говори доволно.”

“Се надевам дека челниците на Милан ќе не купат ’во пакет’.”
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
vlatko1899

vlatko1899

Број на мислења : 28
Join date : 2010-04-29
Age : 30
Местолокација : Skopje

Красиќ: Сакам заедно со Џеко да играме во Милан Empty
ПишувањеПредмет: Re: Красиќ: Сакам заедно со Џеко да играме во Милан   Красиќ: Сакам заедно со Џеко да играме во Милан EmptyВто Мај 04, 2010 1:44 am

Дај боже да дојдат и двајцата на Сан Сиро ама без 50-60 милиони тешко Mad
Вратете се на почетокот Go down
PATO_007
ФАН НА МИЛАН
ФАН НА МИЛАН
PATO_007

Број на мислења : 69
Join date : 2010-04-17
Age : 28
Местолокација : Скопје - Автокоманда

Красиќ: Сакам заедно со Џеко да играме во Милан Empty
ПишувањеПредмет: Re: Красиќ: Сакам заедно со Џеко да играме во Милан   Красиќ: Сакам заедно со Џеко да играме во Милан EmptyВто Мај 04, 2010 11:26 am

Дали ова значи дека Красич сигурно доаѓа а за Џеко не се знае?
Јас мислам дека ако направи Милан чистка и ги продаде Бориело или Хунтелар овие двајца би можел да ги купи.Но ако продажба на Пато е во прашање подобро да не доаѓаат. Миланело
Вратете се на почетокот Go down
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 26
Местолокација : Кочани

Красиќ: Сакам заедно со Џеко да играме во Милан Empty
ПишувањеПредмет: Re: Красиќ: Сакам заедно со Џеко да играме во Милан   Красиќ: Сакам заедно со Џеко да играме во Милан EmptyВто Мај 04, 2010 12:06 pm

Пато би требало да остане... да се направи чистка на Хунтелар или Бориело (само1) и Инзаги .. За да дојдат и двајцата
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
Sponsored content
Красиќ: Сакам заедно со Џеко да играме во Милан Empty
ПишувањеПредмет: Re: Красиќ: Сакам заедно со Џеко да играме во Милан   Красиќ: Сакам заедно со Џеко да играме во Милан Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Красиќ: Сакам заедно со Џеко да играме во Милан
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: