ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 „Милан нема пари за нашиот напаѓач“

Go down 
АвторПорака
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

„Милан нема пари за нашиот напаѓач“ Empty
ПишувањеПредмет: „Милан нема пари за нашиот напаѓач“   „Милан нема пари за нашиот напаѓач“ EmptyВто Апр 27, 2010 10:13 pm

Макси Лопез во Милан е еден од трансферите кој најчесто се споменува во италјанските медиуми.
Но според сегашниот развој на настаните, од трансферот на напаѓачот на Катанија нема да има ништо. Секако, ако се верува според извршниот директор на тимот на Катанија, Петар Ло Монако.

„Не контактираа со нас за Лопез, а можам да кажам дека до кога зборуваме за одреден играч, посојат и одредени цени, кој не е баш мала. Лопез не би го продале за помалку од 20 милиони евра. А колку што сум запознат, тој не е на листата на нивни желби затоа што мислам дека немаат толку пари за трошење.“ - рече Ло Монако.

Макси Лопез оваа зима пристигна во Катаниа од бразилски Гремио и во своите први натпревари покажува одлични игри во Серија А.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
 
„Милан нема пари за нашиот напаѓач“
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: