ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

Latest discussions

   Теми  Search in  Одговори  Автор  Видено е  Последно мислење 
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Top Eleven Hack.apk


НОВИНИ01109Чет Дек 19, 2013 12:04 pm
Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Официјално: Ониеву нов играч на Твенте.


НОВИНИ0Dalo1001Вто Јан 11, 2011 5:06 pm
Dalo Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  АДДИО РОНАЛДИНЈО !


НОВИНИ0Dalo284Вто Јан 11, 2011 3:10 am
Dalo Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Дали и Роналдињо заминува ???


НОВИНИ2PATO_007407Чет Jул 22, 2010 12:28 pm
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Одо сака да се врати во Лацио?!?


НОВИНИ3PATO_007397Сре Јун 16, 2010 7:52 am
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Заинтересираност за Деко???


НОВИНИ0PATO_007391Сре Јун 16, 2010 7:50 am
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Милан во трка за Нкоулу


НОВИНИ0PATO_007407Пон Јун 14, 2010 10:46 am
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Мамаду Диара е нова опција за Милан


НОВИНИ0PATO_007415Вто Јун 08, 2010 8:23 am
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Милан со четири погодоци славеше над Монтреал


НОВИНИ0MIKIMUA414Чет Јун 03, 2010 8:56 pm
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Дали Лукас Бариос е најавуваната звезда во Милан


НОВИНИ0PATO_007351Чет Јун 03, 2010 2:55 pm
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Гамеиро се поблиску до Милан


НОВИНИ0PATO_007285Чет Јун 03, 2010 1:51 pm
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Милан и Палермо во трка за Брокети


НОВИНИ0PATO_007267Чет Јун 03, 2010 1:46 pm
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Милан и Интер во трка за Рамирез


НОВИНИ0PATO_007210Чет Јун 03, 2010 1:44 pm
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Луис Фабиано повторно на листата на трансфери


НОВИНИ3PATO_007342Чет Јун 03, 2010 1:42 pm
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Таиво нова опција за Милан


НОВИНИ0PATO_007191Сре Јун 02, 2010 10:25 pm
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Гансо е новата цел на Милан


НОВИНИ0PATO_007206Сре Јун 02, 2010 10:22 pm
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Милан и Јуве во трка за Барзагли


НОВИНИ0PATO_007159Сре Јун 02, 2010 10:20 pm
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Роси на пат кон Милан или Јуве


НОВИНИ0PATO_007179Сре Јун 02, 2010 10:16 pm
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Милан на пазар кај Бенфика


НОВИНИ0PATO_007178Сре Јун 02, 2010 9:34 am
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Милан тргнува по Бејл


НОВИНИ0PATO_007147Вто Јун 01, 2010 1:26 pm
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Милан во трка за Акуафреска


НОВИНИ0PATO_007177Пон Мај 31, 2010 3:52 pm
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Мансини би можел да продолжи и следната сезона во Милан


НОВИНИ0PATO_007267Пон Мај 31, 2010 3:50 pm
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Сидорф му донесе успех на Милан над Чикаго


НОВИНИ0MIKIMUA486Пон Мај 31, 2010 12:26 pm
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Галијани: Милан е подготвен да инвестира во фудбалери од светска класа


НОВИНИ0MIKIMUA155Нед Мај 30, 2010 1:00 pm
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Малдини е „за“ назначувањето на Алгери


НОВИНИ0MIKIMUA193Саб Мај 29, 2010 12:12 pm
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Марко Налетилич : Џеко и Красич нема да одат во Милан.


НОВИНИ0MIKIMUA172Саб Мај 29, 2010 11:25 am
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Дуел меѓу Џенова и Милан за Макси Лопез


НОВИНИ1PATO_007172Пет Мај 28, 2010 11:28 pm
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Уште тројца од Каљари


НОВИНИ1PATO_007174Пет Мај 28, 2010 11:27 pm
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Милан: Хунтелар не е на продажба


НОВИНИ0MIKIMUA170Пет Мај 28, 2010 11:26 pm
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Берлускони изјави:


НОВИНИ0PATO_007160Чет Мај 27, 2010 7:28 am
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Бенфика нуди 12 милиони за Хунтелар


НОВИНИ2PATO_007179Чет Мај 27, 2010 1:01 am
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Паоло Берлускони: Силвио би можел да го продаде Милан


НОВИНИ0MIKIMUA151Сре Мај 26, 2010 11:43 am
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Милан сака да го врати Ибрахимович во Серија А?


НОВИНИ0MIKIMUA173Вто Мај 25, 2010 9:07 pm
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Руси „влегуваат“ во Милан?


НОВИНИ0MIKIMUA156Вто Мај 25, 2010 9:00 pm
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Пато: Сакам да освојам се со Милан


НОВИНИ0MIKIMUA175Пон Мај 24, 2010 11:05 am
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Инзаги: Премногу го сакам Милан


НОВИНИ0MIKIMUA309Нед Мај 23, 2010 10:55 am
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Рони: Незнам дали ќе останам во Милан


НОВИНИ2MIKIMUA295Саб Мај 22, 2010 11:59 am
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Амброзини: Тажен сум поради збогувањето со Леонардо


НОВИНИ0MIKIMUA212Саб Мај 22, 2010 11:58 am
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Пато: Никогаш не сум рекол дека сакам да заминам


НОВИНИ0MIKIMUA190Саб Мај 22, 2010 11:57 am
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Инзаги го продолжи договорот со Милан


НОВИНИ1PATO_007189Саб Мај 22, 2010 11:54 am
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  5 играчи кои се приоритет на Милан


НОВИНИ1PATO_007248Пет Мај 21, 2010 12:32 pm
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Пато : Останувам во Милан 100 %


НОВИНИ4MIKIMUA188Пет Мај 21, 2010 11:39 am
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Берлускони го пронајде наследникот на Леонардо


НОВИНИ1MIKIMUA164Сре Мај 19, 2010 10:24 pm
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  22 годишниот Да Силва целта на Милан


НОВИНИ3PATO_007196Сре Мај 19, 2010 10:22 pm
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Берлускони: Ќе го одврзам ќесето доколку можеме да ангажираме играч како Роналдо


НОВИНИ0MIKIMUA166Сре Мај 19, 2010 4:46 pm
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Амаури - Хунтелар


НОВИНИ1PATO_007181Сре Мај 19, 2010 3:36 pm
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Крај на кариерата за Дида и Фавали !


НОВИНИ3MIKIMUA184Сре Мај 19, 2010 3:36 pm
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Галијани: Роналдињо ќе остане во Милан


НОВИНИ1MIKIMUA176Сре Мај 19, 2010 1:00 pm
PATO_007 Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Галијани: Берлускони нема да го продаде Милан


НОВИНИ0MIKIMUA141Вто Мај 18, 2010 9:46 pm
MIKIMUA Видете го последното мислење
Нема нови мислењаLatest topics and discussions - ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН Empty

  Галијани: Што ако завршевме како Јувентус?


НОВИНИ0MIKIMUA155Пон Мај 17, 2010 6:51 pm
MIKIMUA Видете го последното мислење
Вратете се на почетокот
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
Отиди до: