ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Тренинг 22.04.2010

Go down 
АвторПорака
viktor_kaka
ФАН НА МИЛАН
ФАН НА МИЛАН


Број на мислења : 81
Join date : 2010-04-19

Тренинг 22.04.2010 Empty
ПишувањеПредмет: Тренинг 22.04.2010   Тренинг 22.04.2010 EmptyЧет Апр 22, 2010 6:20 pm

Сè со топката

Денес во Milanello: утро обука за тимот кој работеше со топката од затоплување-up. На седницата беше околу тактиката и Тренинг натпревар 11 против 11. Фламини со групата.


MILANELLO - Нова обука седница на Milanello наутро: тим продолжи ова утро нејзината подготовка пред судирот во Палермо.

Ракометарките ги исполнуваат внатрешноста на облекување соби во 10:30 за да започне седница, на третиот оваа недела, половина час подоцна. Тимот на првата направи затоплување-up со топката.

Откако оваа прва фаза дојде до крајот, тактички работа започна, која траеше 30 минути. Потоа тренинг натпревар на целосна терен, 11 против 11. Помеѓу целите Абиати и Дида.

На седницата заврши околу 12:30. Во однос на индивидуалните играчи: Матеу Фламини работел редовно со неговиот тим-пријатели. Onyewu имаше индивидуални тренинг сесија со група: топката поседување со тимот за Американец, кој продолжи со работата на своите. Утре на тимот ќе има последен тренинг пред заминување кон Палермо, по што следи прес-конференцијата на Леонардо.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.bozinovskaa.bloger.hr
 
Тренинг 22.04.2010
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: