ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Уште тројца од Каљари

Go down 
АвторПорака
PATO_007
ФАН НА МИЛАН
ФАН НА МИЛАН
PATO_007

Број на мислења : 69
Join date : 2010-04-17
Age : 27
Местолокација : Скопје - Автокоманда

Уште тројца од Каљари Empty
ПишувањеПредмет: Уште тројца од Каљари   Уште тројца од Каљари EmptyПет Мај 28, 2010 4:27 pm

Уште тројца играчи од Каљари се се поблиску до Милан покрај тренерот Алегри.Станува збор за Давиде Астори-23 годишен централен дефанзивец Андреа Лазари-25 годишен играч од средината и Нене-26 годишен напаѓач.Доколку ова се оствари тогаш веројатно би се задоволиле навивачите на Милан.
Вратете се на почетокот Go down
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Уште тројца од Каљари Empty
ПишувањеПредмет: Re: Уште тројца од Каљари   Уште тројца од Каљари EmptyПет Мај 28, 2010 11:27 pm

За Астори и за Нене знам дека се добри играчи.. Smile
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
 
Уште тројца од Каљари
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: