ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Пато: Никогаш не сум рекол дека сакам да заминам

Go down 
АвторПорака
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Пато: Никогаш не сум рекол дека сакам да заминам Empty
ПишувањеПредмет: Пато: Никогаш не сум рекол дека сакам да заминам   Пато: Никогаш не сум рекол дека сакам да заминам EmptyСаб Мај 22, 2010 11:57 am

Алесандре Пато уште еднаш, по којзнае кој пат, ги отфрли шпекулациите кој го поврзуваа со Челзи, Реал Мадрид или некој друг клуб.
Младиот бразилски напаѓач е мета на Челзи и Реал Мадрод, но 20 годишното „чудо од дете“ не планира да замине од тимот на „росонерите“.

„Никогаш не сум рекол дека сакам да заминам. Среќен сум тука и ова е мојот дом. Имам договор до 2014-та година. Милан освојувал многу работи во историјата и напорно ќе работам тоа да се повторо наскоро. Сакам да постигнам 20-голови, да станам Капоканониере и сите да ги победам.“ - рече Пато.

„Можев да направам уште многу повеќе, но се надевам дека ќе бидам расположен наредната година. Во меѓувреме сум среќен затоа што ќе играме во ЛШ.“ - додаде Бразилецот, кој имаше само пофалби за својот сонародник и поранешен тренер на Милан.

„Многу научивод Леонардо. Направив голема работа, но неговата одлука мора да се почитува.“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
 
Пато: Никогаш не сум рекол дека сакам да заминам
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: