ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Галијани: Берлускони нема да го продаде Милан

Go down 
АвторПорака
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Галијани: Берлускони нема да го продаде Милан Empty
ПишувањеПредмет: Галијани: Берлускони нема да го продаде Милан   Галијани: Берлускони нема да го продаде Милан EmptyВто Мај 18, 2010 9:46 pm

Потпретседателот на Милан, Адриано Галијани негира дека Силвио Берлускони има намера да го продаде клубот
Утрово помеѓу медиумите од Италија се појавија шпекулации кои говореа дека сопственикот на Милан, Силвио Берлускони конечно ќе го продаде клубот.

Извештаите говореа дека премиерот на Италија на една вечера со група сенатори им соопштил дека има намера да го продаде клубот и покрај тоа што верува дека таквиот потег ќе му наштети на политичкиот рејтинг.

Но потпретседателот на Росоњерите, Адриано Галијани уште еднаше негираше дека Берлускони ќе се раздели од Милан.

“Клубот нема да биде продаден.” – рече Галијани.

“Фановите на Милан мора да останат блиску до нашиот драг премиер Берлускони. Во 20 години тој освои 13 национални и 13 интернационални трофеи. Милан мора да продолжи на овој пат, следната сезона ќе играме во Лигата на Шампионите и сеуште сме најдобриот тим на Европскиот ранкинг во последните пет години.”

“Оваа сезона доколку немавме повреди ќе се боревме за Скудетото до самиот крај.”

Милан соопшти дека Леонардо си заминува но клубот сеуште не потврдил кој ќе биде нов стратег.

“Има три или четири кандидати за кои медиумите веќе збореа и еден за кој никој не помислил.”

“Сеуште има време. Ќе одлучиме со претседателот, нема потреба за итнос бидејќи немаме официјални обврски до 29 август.”

“Дури и да знам нешто нема да ви го кажам тоа.”
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
 
Галијани: Берлускони нема да го продаде Милан
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: