ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Роналдињо и Адриано СП 2010 ќе го следат од дома

Go down 
АвторПорака
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Роналдињо и Адриано СП 2010 ќе го следат од дома Empty
ПишувањеПредмет: Роналдињо и Адриано СП 2010 ќе го следат од дома   Роналдињо и Адриано СП 2010 ќе го следат од дома EmptyВто Мај 11, 2010 11:34 pm

Селекторот на Бразил, Карлос Дунга го објави својот список од 23 фудбалери за Светското Првенство и на него ги нема имињата на Роналдињо и Адриано

Плејмејкерот на Милан, Роналдињо нема настап за Кариките од април минатата година но многумина веруваа дека поради одличната форма на Дињо оваа сезона Дунга ќе го повика искусниот фудбалер за мондијалот во Јужна Африка.

Но селекторот на Бразил очигледно си има свои планови и реши да го изостави поранешнит Најдобар Фудбалер во Светот.

Во списокот од 23 фудбалери на Дунга нема место ниту за поранешниот напаѓач на Интер, и сегашен прв стрелец на Фламенго, Адриано како и за младата ѕвезда на Сантос, Нејмар.

Најдобрито стрелец во Бундеслигата од минатата сезона, Графите сепак доби доверба од Дунга за Светското Првенство.

Со оглед на тоа дека Дунга не соопшти провизорен состав, доколку нема неочекувани повреди, Роналдињо и Адриано ќе го гледаат мондијалот во Јужна Африка од дома.

Составот од 23 фудбалери на Бразил:

Голмани: Жулио Цесар (Интер), Дони (Рома), Гомес (Тотенхем);

Одбрана: Маикон (Интер), Даниел Алвес (Барселона), Мичел Бастос (Лион), Жилберто (Крузеиро), Лусио (Интер), Жуан (Рома), Луисао (Бенфика), Тиаго Силва (Милан);


Среден ред: Жилберто Силва (Панатинаикос), Фелипе Мело (Јувентус), Рамирес (Бенфика), Елано (Галатасарај), Кака (Реал Мадрид), Жулио Баптиста (Рома), Клеберсон (Фламенго), Жосуе (Волфзбург);

Напад: Робињо (Сантос), Луис Фабиано (Севиља), Нилмар (Виљареал), Графите (Волфзбург).
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
vlatko1899

vlatko1899

Број на мислења : 28
Join date : 2010-04-29
Age : 29
Местолокација : Skopje

Роналдињо и Адриано СП 2010 ќе го следат од дома Empty
ПишувањеПредмет: Re: Роналдињо и Адриано СП 2010 ќе го следат од дома   Роналдињо и Адриано СП 2010 ќе го следат од дома EmptyСре Мај 12, 2010 6:48 pm

Не знам што му е на овој Дунга во последно време многу почна да ме нервира со тоа што ги изоставува играчите како на пример Пато.
Вратете се на почетокот Go down
 
Роналдињо и Адриано СП 2010 ќе го следат од дома
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: