ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Леонардо: Задоволен сум што ќе играме во ЛШ

Go down 
АвторПорака
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Леонардо: Задоволен сум што ќе играме во ЛШ Empty
ПишувањеПредмет: Леонардо: Задоволен сум што ќе играме во ЛШ   Леонардо: Задоволен сум што ќе играме во ЛШ EmptyПон Мај 10, 2010 9:43 pm

Тренерот на Милан изјави дека поразот од Џенова пред празните трибини на стадионот Луиџи Ферарис е нереален со оглед на тоа како „росонерите“ играле на теренот.


„Ова беше малку нереален дуел. Жалам што не успеавме да се концентрираме и да одговориме на голот, беше чудно, лично јас се чувствувам доста незгодно да изјавам нешто“, кажа Бразилецот после натпреварот.

„Мислиме дека наредната недела кога ќе играме против Јувентус ќе одиграме натпревар каков што денеска очигледно ни недостигаше“.

„Задоволен сум што ја постигнавме целта и што се пласиравме во Лигата на Шампиони. Тоа беше многу важно и не треба да заборавиме на кој начин го постигнавме“.

„Денеска игравме доста резервирано и Џенова победи. Голот на Пато? Верувам на проценката на судијата, тоа значи дека напаѓачот бил во офасјд“, дополни Леонардо.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
 
Леонардо: Задоволен сум што ќе играме во ЛШ
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: