ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Инзаги: Не се повлекувам

Go down 
АвторПорака
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Инзаги: Не се повлекувам Empty
ПишувањеПредмет: Инзаги: Не се повлекувам   Инзаги: Не се повлекувам EmptyВто Мај 04, 2010 10:33 pm

Италијанскиот фудбалер и напаѓач на прволигашот Милан, Филипо Инзаги има желба да постави нов рекорд во Лигата на Шампионите.

Ветеранот од редовите на Милан, ги демантираше шпекулациите дека на крајот на оваа сезона ќе ја заврши професионалната кариера.

36-годишниот напаѓач оваа сезона беше стартер на само 4 меча од вкупно 24 кој ги одигра. Според пишувањата на разни таблоиди, Инзаги требаше на крајот на оваа сезона да ја заврши кариерата, а самиот играч изјави дека очекува уште најмалку една сезона во дресот на Милан.

„Сеуште не сакам да се повлечам од фудбалот. Сакам да соборам уште неколку рекорди и тоа со овој тим и со овие навивачи кој најмногу ме сакаат.“ - изјави Инзаги.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
PATO_007
ФАН НА МИЛАН
ФАН НА МИЛАН
PATO_007

Број на мислења : 69
Join date : 2010-04-17
Age : 27
Местолокација : Скопје - Автокоманда

Инзаги: Не се повлекувам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Инзаги: Не се повлекувам   Инзаги: Не се повлекувам EmptyВто Мај 04, 2010 11:49 pm

Инзаги според мене треба да остане уште најмалку една сезона и да постави нов рекорд во ЛШ по бројот на постигнати погодоци.Тој е играч кој може да реши натпревар и е играч кој не се откажува од желбата да постиге гол се до последниот свиреж на судијата. afro
Вратете се на почетокот Go down
vlatko1899

vlatko1899

Број на мислења : 28
Join date : 2010-04-29
Age : 29
Местолокација : Skopje

Инзаги: Не се повлекувам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Инзаги: Не се повлекувам   Инзаги: Не се повлекувам EmptyСре Мај 05, 2010 6:29 pm

Ѕвер е Инзаги тоа го има докажано на многу утакмици...донел правилна одлука со тоа што решил да остане уште една сезона и да руши рекорди! Тифози
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Инзаги: Не се повлекувам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Инзаги: Не се повлекувам   Инзаги: Не се повлекувам Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Инзаги: Не се повлекувам
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: