ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Галијани: 100% сум сигурен дека Пато останува во Милан

Go down 
АвторПорака
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Галијани: 100% сум сигурен дека Пато останува во Милан Empty
ПишувањеПредмет: Галијани: 100% сум сигурен дека Пато останува во Милан   Галијани: 100% сум сигурен дека Пато останува во Милан EmptyВто Мај 04, 2010 2:20 pm

Адриано Галијани уште еднаш нагласи дека тие немаат намера да ги продадат своите најголеми ѕвезди ова лето
Потпретседателот на Росоњерите им порача на сите заинтересирани клубови да заборават на нивната млада ѕвезда, Александре Пато.

За иднината на бразилскиот интернационалец долго време се шпекулира а утрово се појавија извештаи дека Челзи е подготвен да одвои мало богатство за услугите на напаѓачот.

Corriere dello Sport објави дека Карло Анчелоти е подготвен да одвои 80 милиони евра за на Стемфорд Бриџ да се пресели Александре Пато и неговиот сонародник и соиграч од Милан, Тиаго Силва.

Но Адриано Галијани вели дека тој е 100% сигурен во останување на Александре Пато на Сан Сиро.

“Јас сум 100% сигурен дека Пато ќе остане во Милан.” – рече Галијани за La Gazzetta dello Sport.

“Милан нема да ги стави на продажба своите најдобри играчи.”

Во меѓувреме се очекува денеска Пато да започне со целосни тренинзи откако се мачеше со повреда на тетивата зад коленото и можно е напаѓачот да настапи на дуелот со Џенова овој викенд.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
 
Галијани: 100% сум сигурен дека Пато останува во Милан
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: