ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Ќерќата на Берлускони ќе го оствари трансферот на Пато?

Go down 
АвторПорака
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Ќерќата на Берлускони ќе го оствари трансферот на Пато? Empty
ПишувањеПредмет: Ќерќата на Берлускони ќе го оствари трансферот на Пато?   Ќерќата на Берлускони ќе го оствари трансферот на Пато? EmptyСаб Мај 01, 2010 5:00 pm

Марина Берлускони го демантирала потпретседателот на Милан Галијани, со изјавата дека дека никој од играчите нема да биде продаден, па најави дека некој од фудбалерите кои би можеле да го напуштат Сан Сиро би можел да биде Пато.


Италијанскиот весник „Тутоспорт“ информира дека напаѓачот на Милан се сретнал со својот менаџер, Гилмар Велозо и разговарале за неговата иднина во клубот, а се по наводите дека Реал МАдрид и Челзи се заинтересирани да го видат во своите редови.

Но, Адријано Галијани и Силвио Берлускони неодамна изјави дека нивните ѕвезди не се на продажба, а дека тоа особено се однесува на Пато. Сепак, наводната понуда од 50 милиони евра би можела да ги натера да го променат мислењето.

Управата на клубот минатата недела објави намалена загуба за дури 85 отсто, за што допринела продажбата на Кака во Реал.

Вчера, Марина Берлускони, ќерката на претседателот на „росоњерите“ изјавила дека клубот мора да поведе сметка за буџетот и најавила дека некои играчи сепак ќе бидат продадени.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
 
Ќерќата на Берлускони ќе го оствари трансферот на Пато?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: