ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 „Кралскиот клуб“ и „росонерите“ ќе одиграат хуманитарен натпревар

Go down 
АвторПорака
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

„Кралскиот клуб“ и „росонерите“ ќе одиграат хуманитарен натпревар Empty
ПишувањеПредмет: „Кралскиот клуб“ и „росонерите“ ќе одиграат хуманитарен натпревар   „Кралскиот клуб“ и „росонерите“ ќе одиграат хуманитарен натпревар EmptyПет Апр 30, 2010 12:07 pm

Реал Мадрид и Милан на 30-ти мај ќе одиграат хуманитарен меч, а собраните пари ќе бидат донирани во истражување на изненадните смртни појави кај спортистите.


Реал Мадрид и Милан ги здружија силите во обид да помогнат во борба против изненадувачките смртни случаеви кај спортистите а поранешни играчи на овие два клуба ќе се сретнат на 30 мај во меч кој е наречен „Корасон Класик Меч 2010“.

Двајцата претседатели ги дадоа своите видувања за оваа акција.

„Чест ние да го претставиме овој хуманитарен меч во кој ќе се сретнат два одлични тима и многу извонредни играчи. Фудбалот е емоција, историја, ривалство, страст и пријателство.“ - изјави Флорентино Перез.

„Фудбалот има неверојатна моќ да направи ситуација како оваа. Овој меч ќе помогне во спречување и превенција на изненадувачката смрт кај спортистите. За тоа нема објаснување и тоа е многу болно, така да учество во ваква иницијатива е вистинска чест.“ - додаде Адријано Галијани.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
PATO_007
ФАН НА МИЛАН
ФАН НА МИЛАН
PATO_007

Број на мислења : 69
Join date : 2010-04-17
Age : 27
Местолокација : Скопје - Автокоманда

„Кралскиот клуб“ и „росонерите“ ќе одиграат хуманитарен натпревар Empty
ПишувањеПредмет: Re: „Кралскиот клуб“ и „росонерите“ ќе одиграат хуманитарен натпревар   „Кралскиот клуб“ и „росонерите“ ќе одиграат хуманитарен натпревар EmptyПон Мај 03, 2010 10:32 am

Убаво вака што ќе одиграат хуманитарен натпревар.Секоја чест за ваквите натпревари во кои учествува Милан.
Вратете се на почетокот Go down
 
„Кралскиот клуб“ и „росонерите“ ќе одиграат хуманитарен натпревар
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: