ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Во Милано сигурни на останување на Пато, но не и на Леонардо

Go down 
АвторПорака
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Во Милано сигурни на останување на Пато, но не и на Леонардо Empty
ПишувањеПредмет: Во Милано сигурни на останување на Пато, но не и на Леонардо   Во Милано сигурни на останување на Пато, но не и на Леонардо EmptyСре Апр 28, 2010 11:53 pm

Спортскиот директор на Милан, Аридео Браида истапи во медиумите за да ги демантира шпекулациите според кои напаѓачот Алесандро Пато на крајот од сезоната ќе ја променува средината.


Поради двете повреди на мускулот, Пато во поголем дел од сезоната ја помина надвор од терените, а поединачни италјански медиуми твреда дека неговото незадоволство го довело агентот Гилмар Велозо во Милано каде го очекува разговор со представниците на „росонерите“ за негово можно заминување. Се споменуваат лондонски Челзи и мадридски реал.

„Тоа што по новините се пишува се измислици. Непотребно е секој да повторува дека Пато е среќен во Милан и дека со нас нема никакви проблемо. ТОј нема да го напушти клубот.“ - рече Браида кој не беше толку уверен во остануваање на тренерот Леонардо.

„На крајот од сезоната ќе донесеме одлука поврзана за него. Сеуште е рано за такви разговори.“
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
aleksandar tasevski
ФАН НА МИЛАН
ФАН НА МИЛАН
aleksandar tasevski

Број на мислења : 46
Join date : 2010-04-18
Age : 24
Местолокација : Skopje Butel 1 Ljubotenski pat

Во Милано сигурни на останување на Пато, но не и на Леонардо Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во Милано сигурни на останување на Пато, но не и на Леонардо   Во Милано сигурни на останување на Пато, но не и на Леонардо EmptyЧет Апр 29, 2010 12:45 pm

Jas mislam deka se samo spekulacii Парола Парола Парола Парола Парола
Вратете се на почетокот Go down
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Во Милано сигурни на останување на Пато, но не и на Леонардо Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во Милано сигурни на останување на Пато, но не и на Леонардо   Во Милано сигурни на останување на Пато, но не и на Леонардо EmptyЧет Апр 29, 2010 1:05 pm

aleksandar tasevski напиша:
Jas mislam deka se samo spekulacii Парола Парола Парола Парола Парола
Ќе видиме што како по крајот на сезоната .. Парола
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
Sponsored content
Во Милано сигурни на останување на Пато, но не и на Леонардо Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во Милано сигурни на останување на Пато, но не и на Леонардо   Во Милано сигурни на останување на Пато, но не и на Леонардо Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Во Милано сигурни на останување на Пато, но не и на Леонардо
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: