ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Агентот на Трезеге: Трезеге сака во Милан

Go down 
АвторПорака
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Агентот на Трезеге: Трезеге сака во Милан Empty
ПишувањеПредмет: Агентот на Трезеге: Трезеге сака во Милан   Агентот на Трезеге: Трезеге сака во Милан EmptyСре Апр 28, 2010 3:47 pm

Францускиот напаѓач Давид Трезеге (32) сака во следната сезона, доколку го напушти Јувентус, да премине во редовите на италјанскиот гигант, Милан.
Поранешниот француски репрезентативец и член на „старата дама“ во изминатите 10 години, има актуелен договор кој го поврзува со тимот уште една година.

Медиумите се повеќе шпекулираат дека Трезеге во летниот преоден рок, ќе го напушти Торино, а како потенцијални клубови се споменуваат ЛА Галакси, Лион и Марсеј, па и Коринтианс.

Сега неговиот агент, Антониот Калиендо напомена и ново име на потенцијалниот купувач, кој секако е далеку поугледен од споменатите клубови.

„Лион и Коринтианс покажаа интерес, но тој најрадо би преминал во МИлан. Кој не би сакал да игра таму? Неговата цена е помеѓу 5 и 10 милиони евра, а договор би вредел во наредните 2 години.“ - рече Калиендо.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
aleksandar tasevski
ФАН НА МИЛАН
ФАН НА МИЛАН
aleksandar tasevski

Број на мислења : 46
Join date : 2010-04-18
Age : 24
Местолокација : Skopje Butel 1 Ljubotenski pat

Агентот на Трезеге: Трезеге сака во Милан Empty
ПишувањеПредмет: Re: Агентот на Трезеге: Трезеге сака во Милан   Агентот на Трезеге: Трезеге сака во Милан EmptyСре Апр 28, 2010 8:40 pm

Ne ni treba star e.... Cool Парола
Вратете се на почетокот Go down
BRN-David
Admin
BRN-David

Број на мислења : 66
Join date : 2010-04-16

Агентот на Трезеге: Трезеге сака во Милан Empty
ПишувањеПредмет: Re: Агентот на Трезеге: Трезеге сака во Милан   Агентот на Трезеге: Трезеге сака во Милан EmptyСре Апр 28, 2010 8:50 pm

Галијани само такви знае да донесе bounce
Вратете се на почетокот Go down
http://acmilan-mk.macedonianforum.net
Sponsored content
Агентот на Трезеге: Трезеге сака во Милан Empty
ПишувањеПредмет: Re: Агентот на Трезеге: Трезеге сака во Милан   Агентот на Трезеге: Трезеге сака во Милан Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Агентот на Трезеге: Трезеге сака во Милан
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: