ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Бразилските навивачи го посакуваат Роналдињо на Светското Првенство

Go down 
АвторПорака
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Бразилските навивачи го посакуваат Роналдињо на Светското Првенство Empty
ПишувањеПредмет: Бразилските навивачи го посакуваат Роналдињо на Светското Првенство   Бразилските навивачи го посакуваат Роналдињо на Светското Првенство EmptyПон Апр 26, 2010 10:27 pm

Фудбалерот на италијанскиот прволигаш Милан Роналдињо е првиот на листата играчи кои бразилските љубители на најважната споредна работа во светот сакаат да го видат на Светското Првенство во Јужна Африка ова лето.

Во анкетаа на најтиражниот дневник во Сао Паоло „Folha de Sao Paolo“ 30 проценти од бразилските навивачи иразиле желба селекторот Дунга да го повика Роналдињо.

Осумнаесетгодишниот напаѓач на Сантос Нејмар го освои второто место со 16 проценти од гласовите. Роберто Карлос е трет со 11 проценти, а неговиот соиграч од Коринтианс Роналдо ја држи четвртата позиција со девет проценти од гласовите на навивачите.

Во случај селекторот на „кариоките“ да го повика Роналдињо тоа ќе биде неговото трето учество на најголемите светски фудбалски збиднувања.

Бразилскиот селектор списокот играчи за Светското Првенство ќе го објави на 10-ти мај.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Бразилските навивачи го посакуваат Роналдињо на Светското Првенство Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бразилските навивачи го посакуваат Роналдињо на Светското Првенство   Бразилските навивачи го посакуваат Роналдињо на Светското Првенство EmptyПон Апр 26, 2010 10:28 pm

Ајде Ронии на светскоооооо Парола Парола Парола <3 Милан <3 Милан <3 Милан
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
aleksandar tasevski
ФАН НА МИЛАН
ФАН НА МИЛАН
aleksandar tasevski

Број на мислења : 46
Join date : 2010-04-18
Age : 24
Местолокација : Skopje Butel 1 Ljubotenski pat

Бразилските навивачи го посакуваат Роналдињо на Светското Првенство Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бразилските навивачи го посакуваат Роналдињо на Светското Првенство   Бразилските навивачи го посакуваат Роналдињо на Светското Првенство EmptyВто Апр 27, 2010 1:46 pm

Ajde da im pokaze kako se igra fudbal Урааа Урааа Урааа Урааа
Вратете се на почетокот Go down
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Бразилските навивачи го посакуваат Роналдињо на Светското Првенство Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бразилските навивачи го посакуваат Роналдињо на Светското Првенство   Бразилските навивачи го посакуваат Роналдињо на Светското Првенство EmptyВто Апр 27, 2010 2:29 pm

Да покаже дека може да се врати и се враќа во старата форма.. Smile Парола Парола Парола
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
Sponsored content
Бразилските навивачи го посакуваат Роналдињо на Светското Првенство Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бразилските навивачи го посакуваат Роналдињо на Светското Првенство   Бразилските навивачи го посакуваат Роналдињо на Светското Првенство Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Бразилските навивачи го посакуваат Роналдињо на Светското Првенство
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: