ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Галијани се оправда за поразот од Палермо со многуте повредени играчи

Go down 
АвторПорака
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Галијани се оправда за поразот од Палермо со многуте повредени играчи Empty
ПишувањеПредмет: Галијани се оправда за поразот од Палермо со многуте повредени играчи   Галијани се оправда за поразот од Палермо со многуте повредени играчи EmptyПон Апр 26, 2010 1:22 pm

Вицепредседателот на Милан, Адриано Галиани изјави дека вината за слабата игра против Палермо е во многуте повредени играчи.

„Поразот против Палермо од саботата? Беше мошне тешко да го избегмене со оглед на тоа што во овој момент имаме 11 повредени играчи“, изјави Галиани за Раи спорт.

„Имаме огромен број на повредени играчи, мислам дека ова е рекорд во последните 25 години кога од кога сум јас во клубот. Палермо потполно заслужено победи, нивниот тим е во многу добра состојба“.

„Во нашиот тим надвор од игра се одбранбените играчи, играчите за врска а исто така ни недостигаат и Пато и Бориело, а тоа се покажа на крајниот резултат“, дополни Галиани.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
aleksandar tasevski
ФАН НА МИЛАН
ФАН НА МИЛАН
aleksandar tasevski

Број на мислења : 46
Join date : 2010-04-18
Age : 24
Местолокација : Skopje Butel 1 Ljubotenski pat

Галијани се оправда за поразот од Палермо со многуте повредени играчи Empty
ПишувањеПредмет: Re: Галијани се оправда за поразот од Палермо со многуте повредени играчи   Галијани се оправда за поразот од Палермо со многуте повредени играчи EmptyПон Апр 26, 2010 1:59 pm

Pa mora nekako da se poravda aj slednata sezona vajda ke ima sreka Парола Парола Форза Форза
Вратете се на почетокот Go down
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Галијани се оправда за поразот од Палермо со многуте повредени играчи Empty
ПишувањеПредмет: Re: Галијани се оправда за поразот од Палермо со многуте повредени играчи   Галијани се оправда за поразот од Палермо со многуте повредени играчи EmptyПон Апр 26, 2010 2:20 pm

Абе следната сезона ни требаат млади засилувања ... Парола Парола Парола Парола
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
Brigate RosoneroБрој на мислења : 2
Join date : 2010-04-18

Галијани се оправда за поразот од Палермо со многуте повредени играчи Empty
ПишувањеПредмет: Re: Галијани се оправда за поразот од Палермо со многуте повредени играчи   Галијани се оправда за поразот од Палермо со многуте повредени играчи EmptyВто Апр 27, 2010 5:52 pm

eeeee galijani galijani
galliani vendi tua madre i berlusconi tira fuori i soldi...... Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Вратете се на почетокот Go down
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Галијани се оправда за поразот од Палермо со многуте повредени играчи Empty
ПишувањеПредмет: Re: Галијани се оправда за поразот од Палермо со многуте повредени играчи   Галијани се оправда за поразот од Палермо со многуте повредени играчи EmptyВто Апр 27, 2010 5:54 pm

La stagione successiva deve fornire più soldi per i giocatori Парола Парола
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
BRN-David
Admin
BRN-David

Број на мислења : 66
Join date : 2010-04-16

Галијани се оправда за поразот од Палермо со многуте повредени играчи Empty
ПишувањеПредмет: Re: Галијани се оправда за поразот од Палермо со многуте повредени играчи   Галијани се оправда за поразот од Палермо со многуте повредени играчи EmptyСре Апр 28, 2010 8:52 pm

Ја продаде таа утакмица Вулгарен
Вратете се на почетокот Go down
http://acmilan-mk.macedonianforum.net
Sponsored content
Галијани се оправда за поразот од Палермо со многуте повредени играчи Empty
ПишувањеПредмет: Re: Галијани се оправда за поразот од Палермо со многуте повредени играчи   Галијани се оправда за поразот од Палермо со многуте повредени играчи Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Галијани се оправда за поразот од Палермо со многуте повредени играчи
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: