Леонардо: Можевме многу подобро да ги изиграме првите 20 минути

Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Леонардо: Можевме многу подобро да ги изиграме првите 20 минути Empty
ПишувањеПредмет: Леонардо: Можевме многу подобро да ги изиграме првите 20 минути   Леонардо: Можевме многу подобро да ги изиграме првите 20 минути EmptyНед Апр 25, 2010 1:24 pm

Тренерот на Милан, Леонардо не ги штедеше критиктие кон своите фудбалери по поразот од Палермо.
„Росонерите“ губеа со 2:0, уште во 18-тата минута пред погодокот на Кларенс Сидорф во вториот дел, но не успеаа да освојат ниту еден поен.

„Поставатвеноста на игрчаите беше тотална грешка. Можевме да изиграме многу подобро во првите 20 минути. Дозволивме лесни голови кој можевме да ги избегниме. Мораме да бидеме цврсти, да играме цврсто и да се обидиме да го затвориме просторот. Палермо ги искористи сите наши грешки и тоа влијаеше на крајниот резултат. Во вториот дел можевме да изедначиме, но 3-от погодок на Палермо не уби.“ - рече Леонардо.
Вратете се на почетокот Go down
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Age : 25

ПишувањеПредмет: Re: Леонардо: Можевме многу подобро да ги изиграме првите 20 минути   Леонардо: Можевме многу подобро да ги изиграме првите 20 минути EmptyНед Апр 25, 2010 1:26 pm

Е можевте да ги одиграте многу многу подобро .. Но изгледа играчите не си ја сфатија работата како што треба и така испадна .. Но ајде.. Ни требаат само 3 бодови за да ја задржиме 3тата позиција.. На 2рата и 1вата да заборавиме .. И да се надеваме наредната сезона со млади и подобри играчи.. Парола Парола Парола Парола Парола

Age : 24

Sekogas 2 poluvreme milan gubi ili nereseno zs strai se igracite i nemaat kondicija Форза Форза
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Age : 25

Ние прво полувреме ја утнеме работата , па после ни текне дека сме згрешиле и почнеме да се оправаме.. ама касно е.. Smile Парола Парола Парола