ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Леонардо: Можевме многу подобро да ги изиграме првите 20 минути

Go down 
АвторПорака
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Леонардо: Можевме многу подобро да ги изиграме првите 20 минути Empty
ПишувањеПредмет: Леонардо: Можевме многу подобро да ги изиграме првите 20 минути   Леонардо: Можевме многу подобро да ги изиграме првите 20 минути EmptyНед Апр 25, 2010 1:24 pm

Тренерот на Милан, Леонардо не ги штедеше критиктие кон своите фудбалери по поразот од Палермо.
„Росонерите“ губеа со 2:0, уште во 18-тата минута пред погодокот на Кларенс Сидорф во вториот дел, но не успеаа да освојат ниту еден поен.

„Поставатвеноста на игрчаите беше тотална грешка. Можевме да изиграме многу подобро во првите 20 минути. Дозволивме лесни голови кој можевме да ги избегниме. Мораме да бидеме цврсти, да играме цврсто и да се обидиме да го затвориме просторот. Палермо ги искористи сите наши грешки и тоа влијаеше на крајниот резултат. Во вториот дел можевме да изедначиме, но 3-от погодок на Палермо не уби.“ - рече Леонардо.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Леонардо: Можевме многу подобро да ги изиграме првите 20 минути Empty
ПишувањеПредмет: Re: Леонардо: Можевме многу подобро да ги изиграме првите 20 минути   Леонардо: Можевме многу подобро да ги изиграме првите 20 минути EmptyНед Апр 25, 2010 1:26 pm

Е можевте да ги одиграте многу многу подобро .. Но изгледа играчите не си ја сфатија работата како што треба и така испадна .. Но ајде.. Ни требаат само 3 бодови за да ја задржиме 3тата позиција.. На 2рата и 1вата да заборавиме .. И да се надеваме наредната сезона со млади и подобри играчи.. Парола Парола Парола Парола Парола
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
aleksandar tasevski
ФАН НА МИЛАН
ФАН НА МИЛАН
aleksandar tasevski

Број на мислења : 46
Join date : 2010-04-18
Age : 24
Местолокација : Skopje Butel 1 Ljubotenski pat

Леонардо: Можевме многу подобро да ги изиграме првите 20 минути Empty
ПишувањеПредмет: Re: Леонардо: Можевме многу подобро да ги изиграме првите 20 минути   Леонардо: Можевме многу подобро да ги изиграме првите 20 минути EmptyНед Апр 25, 2010 6:32 pm

Mozeme da igrame i 90 min podobro ali...... Парола Парола Парола
Вратете се на почетокот Go down
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Леонардо: Можевме многу подобро да ги изиграме првите 20 минути Empty
ПишувањеПредмет: Re: Леонардо: Можевме многу подобро да ги изиграме првите 20 минути   Леонардо: Можевме многу подобро да ги изиграме првите 20 минути EmptyНед Апр 25, 2010 9:28 pm

Ние на почетоков ја утнавме работата ... Парола Парола Парола Парола
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
aleksandar tasevski
ФАН НА МИЛАН
ФАН НА МИЛАН
aleksandar tasevski

Број на мислења : 46
Join date : 2010-04-18
Age : 24
Местолокација : Skopje Butel 1 Ljubotenski pat

Леонардо: Можевме многу подобро да ги изиграме првите 20 минути Empty
ПишувањеПредмет: Re: Леонардо: Можевме многу подобро да ги изиграме првите 20 минути   Леонардо: Можевме многу подобро да ги изиграме првите 20 минути EmptyНед Апр 25, 2010 10:30 pm

Sekogas 2 poluvreme milan gubi ili nereseno zs strai se igracite i nemaat kondicija Форза Форза
Вратете се на почетокот Go down
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Леонардо: Можевме многу подобро да ги изиграме првите 20 минути Empty
ПишувањеПредмет: Re: Леонардо: Можевме многу подобро да ги изиграме првите 20 минути   Леонардо: Можевме многу подобро да ги изиграме првите 20 минути EmptyНед Апр 25, 2010 10:32 pm

Ние прво полувреме ја утнеме работата , па после ни текне дека сме згрешиле и почнеме да се оправаме.. ама касно е.. Smile Парола Парола Парола
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
Sponsored content
Леонардо: Можевме многу подобро да ги изиграме првите 20 минути Empty
ПишувањеПредмет: Re: Леонардо: Можевме многу подобро да ги изиграме првите 20 минути   Леонардо: Можевме многу подобро да ги изиграме првите 20 минути Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Леонардо: Можевме многу подобро да ги изиграме првите 20 минути
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: