ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Фламини: Ќе се борам за своето место

Go down 
АвторПорака
viktor_kaka
ФАН НА МИЛАН
ФАН НА МИЛАН


Број на мислења : 81
Join date : 2010-04-19

Фламини: Ќе се борам за своето место Empty
ПишувањеПредмет: Фламини: Ќе се борам за своето место   Фламини: Ќе се борам за своето место EmptyСаб Апр 24, 2010 11:41 am

Фламини: Ќе се борам за своето место EMP-6415466

Францускиот играч за врска во редовите на Милан, Матју Фламини, вети дека ќе му остане верен на клубот.
Тој најави дека е спремен да се бори за место во стартниот тим и во наредната година. Неговиот почеток на „Сан Сиро“ не беше баш како што тој посакуваше, но поранешниот играч на Арсенал и Марсеј не е еден од оние што лесно се предаваат.

„Секогаш го давам својот максимум, како на тренингот, така и на натпреварите. За тоа зошто не играм ќе морате да го прашате тенерот, а тоа не значи дека веднаш ќе барам да ме стават на трансфер-листата.“ - смета Французинот.

По очајната сезона, Фламини е свесен дека ги загуби сите шанси за настап со својата репрезентација на Светското првенство.

„Не е ништо официјално, но не би ме изненадило доколку тоа се случи. Такви се околностите во моментов, за жал.“
Вратете се на почетокот Go down
http://www.bozinovskaa.bloger.hr
viktor_kaka
ФАН НА МИЛАН
ФАН НА МИЛАН


Број на мислења : 81
Join date : 2010-04-19

Фламини: Ќе се борам за своето место Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фламини: Ќе се борам за своето место   Фламини: Ќе се борам за своето место EmptyСаб Апр 24, 2010 11:41 am

Треба да се бориш !!!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.bozinovskaa.bloger.hr
viktor_kaka
ФАН НА МИЛАН
ФАН НА МИЛАН


Број на мислења : 81
Join date : 2010-04-19

Фламини: Ќе се борам за своето место Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фламини: Ќе се борам за своето место   Фламини: Ќе се борам за своето место EmptyСаб Апр 24, 2010 11:42 am

Потребен си ни !!!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.bozinovskaa.bloger.hr
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Фламини: Ќе се борам за своето место Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фламини: Ќе се борам за своето место   Фламини: Ќе се борам за своето место EmptyСаб Апр 24, 2010 11:55 am

Фламини .. Многу добар играч Smile Парола Парола
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
Sponsored content
Фламини: Ќе се борам за своето место Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фламини: Ќе се борам за своето место   Фламини: Ќе се борам за своето место Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Фламини: Ќе се борам за своето место
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: