ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Галијани ги успокои фановите на Милан: „Остануваат сите ѕвезди“

Go down 
АвторПорака
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Галијани ги успокои фановите на Милан: „Остануваат сите ѕвезди“ Empty
ПишувањеПредмет: Галијани ги успокои фановите на Милан: „Остануваат сите ѕвезди“   Галијани ги успокои фановите на Милан: „Остануваат сите ѕвезди“ EmptyСаб Апр 24, 2010 11:29 am

Ширењето на гласините дека Милан ќе ја продаде бразилската ѕвезда, Алесандре Пато на Челзи, Галијани ја демантираше велејќи дека сите ѕвезди ќе останат на „Сан Сиро“ и наредната сезона.
Десната рака на сопственикот Силвио Берлускони одржа и некои факти околу финансиската состојба на клбуот, што значително се подобри во споредба на минатата година.

„Нема да се рзделиме со Пато, Роналдињо, Тиаго Силва, Марко Бориело, Клас Јан Хунтелар. Сите ќе бидат наши играчи во наредната сезона.“ - рече Галијани.

Тој прокоментира и за иднината на тренерот Леонардо.

„Да го оставиме мирно да ја заврши сезоната. Мене ми се допаѓа и ќе го убедам да остане, но одлуката е само негова. Марчело Липи? Никогаш не сме разговарале за таква опција. Ако Леонарди си замине, знаете каква е мојата и позицијата на Берлускони.“

Галијани рече дека Берлускони и понатаму е приврзан за тимот и ќе инвестира во него, но скромно.

„2010-та ќе биде тешка година во споредба со 2009-та. Продажбата на Кака во Реал Мадрид ни донесе 66 милиони евра,а во целина за 2009-та година имаме загуби во износ од 9.8 милиони евра. Ова значи дека финансиската состојба на Милан се подобри за 85% бидејќи во 2008-та година загубите ни беа цели 66.8 милиони евра.“ - објасни Галијани.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
viktor_kaka
ФАН НА МИЛАН
ФАН НА МИЛАН


Број на мислења : 81
Join date : 2010-04-19

Галијани ги успокои фановите на Милан: „Остануваат сите ѕвезди“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Галијани ги успокои фановите на Милан: „Остануваат сите ѕвезди“   Галијани ги успокои фановите на Милан: „Остануваат сите ѕвезди“ EmptyСаб Апр 24, 2010 11:44 am

Секако дека остануваат !!!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.bozinovskaa.bloger.hr
viktor_kaka
ФАН НА МИЛАН
ФАН НА МИЛАН


Број на мислења : 81
Join date : 2010-04-19

Галијани ги успокои фановите на Милан: „Остануваат сите ѕвезди“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Галијани ги успокои фановите на Милан: „Остануваат сите ѕвезди“   Галијани ги успокои фановите на Милан: „Остануваат сите ѕвезди“ EmptyСаб Апр 24, 2010 11:44 am

Не можеме без нив !!!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.bozinovskaa.bloger.hr
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Галијани ги успокои фановите на Милан: „Остануваат сите ѕвезди“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Галијани ги успокои фановите на Милан: „Остануваат сите ѕвезди“   Галијани ги успокои фановите на Милан: „Остануваат сите ѕвезди“ EmptyСаб Апр 24, 2010 11:54 am

Па секако дека ќе останат .. Парола Парола Парола
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
aleksandar tasevski
ФАН НА МИЛАН
ФАН НА МИЛАН
aleksandar tasevski

Број на мислења : 46
Join date : 2010-04-18
Age : 24
Местолокација : Skopje Butel 1 Ljubotenski pat

Галијани ги успокои фановите на Милан: „Остануваат сите ѕвезди“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Галијани ги успокои фановите на Милан: „Остануваат сите ѕвезди“   Галијани ги успокои фановите на Милан: „Остануваат сите ѕвезди“ EmptyНед Апр 25, 2010 11:42 am

Super nesto dobro za AC MILAN <3 Милан Ултрас Тифози
Вратете се на почетокот Go down
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Галијани ги успокои фановите на Милан: „Остануваат сите ѕвезди“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Галијани ги успокои фановите на Милан: „Остануваат сите ѕвезди“   Галијани ги успокои фановите на Милан: „Остануваат сите ѕвезди“ EmptyНед Апр 25, 2010 1:28 pm

Хунти, Роналдињо, Пато, Силва .. Потребни се ни за наредната сезона !!! Парола Парола
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
PATO_007
ФАН НА МИЛАН
ФАН НА МИЛАН
PATO_007

Број на мислења : 69
Join date : 2010-04-17
Age : 27
Местолокација : Скопје - Автокоманда

Галијани ги успокои фановите на Милан: „Остануваат сите ѕвезди“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Галијани ги успокои фановите на Милан: „Остануваат сите ѕвезди“   Галијани ги успокои фановите на Милан: „Остануваат сите ѕвезди“ EmptyПон Мај 03, 2010 10:37 am

ОВА ИМ ТРЕБА НА НАВИВАЧИТЕ НА МИЛАН
Шал <3 Милан Тифози Парола Форза
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Галијани ги успокои фановите на Милан: „Остануваат сите ѕвезди“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Галијани ги успокои фановите на Милан: „Остануваат сите ѕвезди“   Галијани ги успокои фановите на Милан: „Остануваат сите ѕвезди“ Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Галијани ги успокои фановите на Милан: „Остануваат сите ѕвезди“
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: