ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Галијани не негира интерес за Бербатов

Go down 
АвторПорака
viktor_kaka
ФАН НА МИЛАН
ФАН НА МИЛАН


Број на мислења : 81
Join date : 2010-04-19

Галијани не негира интерес за Бербатов Empty
ПишувањеПредмет: Галијани не негира интерес за Бербатов   Галијани не негира интерес за Бербатов EmptyПет Апр 23, 2010 11:31 pm

Галијани не негира интерес за Бербатов Adrijano-galijani-498


Потпретседателот на Милан, Адријано Галијани не потврди, но и не го негира интерсот на клубот за бугарскиот напаѓач, Димитар Бербатов.
Како што е познато, напаѓачот на Манчестер Јунајтед е поврзан со трансфер во Милан ова лето. Според информациите менаџерот на Манчестер Јунајтед, Сер Алекс Фергусон е подготвен да се раздели со Бербатов по крајот на сезоната, а Милан подготвува понуда за напаѓачот во замена на Клаас Јан Хунтелар.

Адријано Галијани призна дека Премирлигата би можела да биде наредна опција за Хунтелар, но не потврди ништо во врска за Бербатов.

„Англија може да биде идна опција за Хунтелар. Што се однесува до Бербатов, порчитав за наш интерес за него, но нема што да додадам на овие информации.“ - рече Галијани.


Последната промена е направена од viktor_kaka на Саб Апр 24, 2010 11:47 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
http://www.bozinovskaa.bloger.hr
aleksandar tasevski
ФАН НА МИЛАН
ФАН НА МИЛАН
aleksandar tasevski

Број на мислења : 46
Join date : 2010-04-18
Age : 24
Местолокација : Skopje Butel 1 Ljubotenski pat

Галијани не негира интерес за Бербатов Empty
ПишувањеПредмет: Re: Галијани не негира интерес за Бербатов   Галијани не негира интерес за Бербатов EmptyСаб Апр 24, 2010 10:35 am

Po mene e poubavo da ostane Hunti.... Парола
Вратете се на почетокот Go down
viktor_kaka
ФАН НА МИЛАН
ФАН НА МИЛАН


Број на мислења : 81
Join date : 2010-04-19

Галијани не негира интерес за Бербатов Empty
ПишувањеПредмет: Re: Галијани не негира интерес за Бербатов   Галијани не негира интерес за Бербатов EmptyСаб Апр 24, 2010 11:46 am

Nema potreba od Berbatov
Вратете се на почетокот Go down
http://www.bozinovskaa.bloger.hr
viktor_kaka
ФАН НА МИЛАН
ФАН НА МИЛАН


Број на мислења : 81
Join date : 2010-04-19

Галијани не негира интерес за Бербатов Empty
ПишувањеПредмет: Re: Галијани не негира интерес за Бербатов   Галијани не негира интерес за Бербатов EmptyСаб Апр 24, 2010 11:46 am

Имаме доста јаки играчи !!!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.bozinovskaa.bloger.hr
Sponsored content
Галијани не негира интерес за Бербатов Empty
ПишувањеПредмет: Re: Галијани не негира интерес за Бербатов   Галијани не негира интерес за Бербатов Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Галијани не негира интерес за Бербатов
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: