ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Што велат весниците: Јуве има договор со Бенитез; Берлускони сака Гали да го наследи Леонардо

Go down 
АвторПорака
viktor_kaka
ФАН НА МИЛАН
ФАН НА МИЛАН


Број на мислења : 81
Join date : 2010-04-19

Што велат весниците: Јуве има договор со Бенитез; Берлускони сака Гали да го наследи Леонардо Empty
ПишувањеПредмет: Што велат весниците: Јуве има договор со Бенитез; Берлускони сака Гали да го наследи Леонардо   Што велат весниците: Јуве има договор со Бенитез; Берлускони сака Гали да го наследи Леонардо EmptyПет Апр 23, 2010 5:27 pm

Натписите на медиумите од Италија говарт дека Јувентус има посгинато согласност за четиригодишен договор со Бенитез; Силвио Берлускони сака Филипо Гали да биде наследник на Леонардо на кормилото на Милан
THE SUN
* Арон Лено се враќа против Манчестер Јунајтед и ќе биде подготвен за Светското Првенство

* Менаџерот на Ливерпул, Рафа Бенитез подготвува 2,5 милиони фунти за голманот на Вулверхемптон Вејн Хенеси

* Клас Јан Хунтелар може да замине во Манчестер Јунајтед како дел од сензационлната трама со Димитар Бербатов

* Ники Бат е подготвен да стави крај на кариерата по крајот а сезоната

* Арсен Венгер планира да започне соработка со топ фудбалска академија од Бразил

DAILY MIRROR

* Роберто Манчини потврди дека има намера да го ангажира Фернандо Торес во обид да го направи Манчестер Сити тим способен за освојување на Премиер Лигата

* Менаџерот на Ливерпул, Рафаел Бенитез подготвува шокантна понуда од 2,5 милиони фунти за голманот на Вувлверхемптон, Вејн Хенеси

* Клас Јан Хунтелар би можел да заврши во Манчестер Јунајтед во сензационалната трампа со Димитар Бербатво

* Џо Харт е во центарот на војна помеѓу Манчестер Сити и Бирмингем бидејќи тој посакува регуларен првотимски статус

DAILY MAIL

* Проблематичната сезона на Рио Фердинанд прдолжува во пресрет на Светското Првенство откако се дозна дека неодамнешните проблеми со препоните на капитенот на Англија се поврзани со проблемите со грбот кои го мачат подолго време

* Бакари Сања е цел на Јувентус а Арсенал се обидува да го ангажира дефанзивецот на Ајакс, Грегори ван дер Вил

* Манчестер Јунајтед се обидува да го ангажира вондеркидот од Нигерија, Рамон Азез и покрај проблемите со работната виза и интересот на Манчестер Сити

* Менаџерот на Манчестер Сити, Роберто Манчини потврди дека најбогатиот клуб во светот ќе се обиде да го гради тимот за освојување на Премиер Лигата на основа на ангажман на Фернандо Торес од Ливерпул

DAILY STAR

* Роберто Манчини призна дека е подготвен да одвои 60 милиони фунти за ангажман на Фернандо Торес

* Стечајниот управник на Портсмут, Ендрју Ендронику планира да се жали на одлуката на Премиер Лигата и ФА да не му се издаде лиценца на клубот за настап во Европа слендата сезона

DAILY EXPRESS

* Ѕвездата на Бразил, Луис Фабиано го повика Манчестер Јунајтед да го ангажира летоска

* Габриел Агбонлахор вели дека сака да биде во Лигата на Шампионите следната сезона наместо во Јужна Африка летоска

THE GUARDIAN

* Манчестер Сити се подготува за уште едно лето со многу потрошени пари откако Роберто Манчини призна дека сака да го ангажира Торес

Gazzetta dllo Sport

Сега се зависи од нив; Јуве има договор со Бенитез
Гароне го ослободува Мароа
Гали е подготвен за Милан
Берлускони го одбран наследникот на Милан
Луда идеја: Балотели за Варгаса или Џилардино

Corriere dello Sport

Балотели во Милан
Пато во Челзи
Агуеро во Интер
Дел Пиеро: ’Останувам во Јувентус’
Наполи се интересира за Инлер

Tuttosport

Гароне: ’Ок, Марота можеше да одиш во Јуве’
Интер планира за живтот без Балотели
Милан го посакува Аого за засилување на одбраната
Раниери сега сонува за рекорди со Рома
Сампдорија размислувала за ангажман на Донадони
Вратете се на почетокот Go down
http://www.bozinovskaa.bloger.hr
 
Што велат весниците: Јуве има договор со Бенитез; Берлускони сака Гали да го наследи Леонардо
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: