ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Галијани: Милан нема да го продаде Хунтелар

Go down 
АвторПорака
viktor_kaka
ФАН НА МИЛАН
ФАН НА МИЛАН


Број на мислења : 81
Join date : 2010-04-19

Галијани: Милан нема да го продаде Хунтелар Empty
ПишувањеПредмет: Галијани: Милан нема да го продаде Хунтелар   Галијани: Милан нема да го продаде Хунтелар EmptyЧет Апр 22, 2010 5:54 pm

Потпретседателот на Милан, Адријано Галијани инсистира дека клубот нема никави намери да го продаде Клас-Јан Хунтелар во летниот преоден рок.

Холанѓанецот се мачи да се избори за првиот тим на Милан откако пристигна на Сан Сиро од Реал Мадрид. Досега има само 9 настапи како стартер во Серија А.

Неодамна излегоа шпекулации дека можна е замена со Амаури од Јувентус исто дека Тотенхем и Сити се заинтересирани за него, но сето ова го демантираше Галијани. “Милан нема никава намера да го продаде Хунтелар.“

Сепак според Медиасет Росонерите ќе ја прифатат било која понуда кој ќе изнесува над 12 милиони евра.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.bozinovskaa.bloger.hr
aleksandar tasevski
ФАН НА МИЛАН
ФАН НА МИЛАН
aleksandar tasevski

Број на мислења : 46
Join date : 2010-04-18
Age : 24
Местолокација : Skopje Butel 1 Ljubotenski pat

Галијани: Милан нема да го продаде Хунтелар Empty
ПишувањеПредмет: Re: Галијани: Милан нема да го продаде Хунтелар   Галијани: Милан нема да го продаде Хунтелар EmptyПет Апр 23, 2010 10:09 pm

Pa mnogu normalno nemame napagac HUNTI E DOBAR VO NAPAD afro ovaa sezona ne bese nesto vo forma se nadevame deka slednava lom ke pravi Парола Парола
Вратете се на почетокот Go down
 
Галијани: Милан нема да го продаде Хунтелар
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: