ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Роналдињо: Не можам да замислам да не одам на СП!

Go down 
АвторПорака
viktor_kaka
ФАН НА МИЛАН
ФАН НА МИЛАН


Број на мислења : 81
Join date : 2010-04-19

Роналдињо: Не можам да замислам да не одам на СП! Empty
ПишувањеПредмет: Роналдињо: Не можам да замислам да не одам на СП!   Роналдињо: Не можам да замислам да не одам на СП! EmptyЧет Апр 22, 2010 5:53 pm

Некогаш најдобриот фудбалер на светот, Роналдињо, не може да си замисли дека нема да биде на СП. Тој ветува дека ќе направи се за да “кариоките“ ја осојат титулата ако се најде во составот на Дунга.

“Ќе одам на Светското првенство и ќе го освојам. Имав некои проблеми со повиците за репрезентацијата во последно време, но за тоа јас воопшто не сум крив.“

“Не можам да замислам да не одам на СП, не можам тој момент никако да си го доловам. Мислам дека ќе ја направам мојата земја навистина горда ако настпам во Јужна Африка, пред се моите соиграчи. Ќе ја донесеам титулата.“ - рече Роналдињо кој сезонава игра во добра форма за Милан и е најзаслужен што Росонерите не кризираат по продажбата на Кака.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.bozinovskaa.bloger.hr
 
Роналдињо: Не можам да замислам да не одам на СП!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: