Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Сидорф му донесе успех на Милан над Чикаго Empty
ПишувањеПредмет: Сидорф му донесе успех на Милан над Чикаго   Сидорф му донесе успех на Милан над Чикаго EmptyПон Мај 31, 2010 12:26 pm

ачот за врска Кларенс Сидорф го постигна единствениот погодок на својот Милан при победата со 1-0 во пријателскиот натпревар со тимот на Чикаго на преполниот Тојота Парк.

Холанѓанецот беше прецизен во 47. минута откако помина неколку дефанзивци и се проби во казнетиот простор по што испрати удар во долниот десен агол на голманот дикстра.

Американскиот тим стоеше доста добро во дуелот со европските ѕвезди. Димаќините имаа неколку интересни прилики, особено во крајот на натпреварот.

Во 72. минута Партик Њарко се обиде со ножики но наместо топката, ја погоди главата на дефанзивецот Лука Антонини кој за среќа помина без посериозно проблеми.

во последната минута, Хулио Мартинес за малку не го изненади Дида, голманот на Милан покрај тоа што е во поодминати години покажа неверојатен инстинкт и ја изби топката.

Во текот на првото полувреме, револтиран фан на домаќините влезе на стадионот и се обиде да се пресмета со ѕвездите на Милан но беше спречен од обезбедувањето на стадионот.