ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Галијани: Милан е подготвен да инвестира во фудбалери од светска класа

Go down 
АвторПорака
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Галијани: Милан е подготвен да инвестира во фудбалери од светска класа Empty
ПишувањеПредмет: Галијани: Милан е подготвен да инвестира во фудбалери од светска класа   Галијани: Милан е подготвен да инвестира во фудбалери од светска класа EmptyНед Мај 30, 2010 1:00 pm

Потпретседателот на италијанскиот фудбалски гигант Милан Адриано Галијани вели дека неговиот клуб располага со доволно финансиски средства за да ангажира фудбалери од врвен калибар за наредната сезона.

„Подготвени сме да инвестираме во некој голем играч кој располага со фантастични фудбалски квалитети.“ - изјави Галијани за италијански „Скај Спорт 24“.

Сепак, вториот човек на Милан ги смируваше шпекулациите дека „росонерите“ ќе го купат напаѓачот на Барселона Златан Ибрахимовиќ, кој е поранешен играч на вешните ривали Интер и Јувентус.

Галијани покрај тоа додаде дека клубот нема намера и во ниту еден момент нема размислувано да ја прекине соработката со холанѓанецот Клас-Јан Хунтелар.

„Ибрахимовиќ? Неговата плата е премногу голема за да се врати во Италија. Од друга страна, сакам да додадам дека ќе го задржиме Хунтелар, бидејќи желбата за останување во Серија А е обострана.“ - додаде Галијани.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
 
Галијани: Милан е подготвен да инвестира во фудбалери од светска класа
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: