ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Малдини е „за“ назначувањето на Алгери

Go down 
АвторПорака
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Малдини е „за“ назначувањето на Алгери Empty
ПишувањеПредмет: Малдини е „за“ назначувањето на Алгери   Малдини е „за“ назначувањето на Алгери EmptyСаб Мај 29, 2010 12:12 pm

Легендата на Милан, Паоло Малдини ја изрази својата поддршка за назначувањето на Масимилијано Алгери како нов тренер на Милан.

Алгери сеуште не е официјално назначен за тренер на росоњерите, со оглед на фактот дека тренерот сеуште има договор со тимот на Каљари, но се очекува двата клуба да постигнат договор на почетокот од следната недела.

„Варијантата Алгери ми се допаѓа, ми се допаѓа неговиот стил и играта која ја покажуваат неговите тимови. Може да се каже дека тој е поврзан со минатото на Милан“, изјави поранешниот дефанзивец.

Малдини исто така коментираше и ги кажа своите видувања за учеството на светскиот шампион Италија на Мундиалот 2010.

Според него, напаѓачите на Скуадра Азура се навистина квалитетни. Запрашан кои селекции се фаворити, Малдини ги спомена Шпанија и Англија, заедно со неговата Италија а не пропушти да го каже и Бразил.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
 
Малдини е „за“ назначувањето на Алгери
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: