ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Милан: Хунтелар не е на продажба

Go down 
АвторПорака
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Милан: Хунтелар не е на продажба Empty
ПишувањеПредмет: Милан: Хунтелар не е на продажба   Милан: Хунтелар не е на продажба EmptyПет Мај 28, 2010 11:26 pm

Раководството на миланскиот гигант, Милан категорично изјави дека по секоја цена сака да го задржи Клас Ја Хунталер.


Покрај фактот што холанѓанецот воопшто не одигра впечатливо во текот на првата сезона помината на Сан Сиро сепак тој изгледа дека ќе остане во Милано.

Покрај фактот дека за него има интерес од страна на Бенфика, директорот на росоњерите Аридеао Брајда изјави дека клубот нема намера да го продава својот играч.

„Мислам дека не е можно Хунтелар да замине во Бенфика. Тој има договор со Милан за уште три години и сметаме на него како иднина на клубот, Хунтелар не е на продажба“, одсече Брајда.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
 
Милан: Хунтелар не е на продажба
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: