ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Паоло Берлускони: Силвио би можел да го продаде Милан

Go down 
АвторПорака
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Паоло Берлускони: Силвио би можел да го продаде Милан Empty
ПишувањеПредмет: Паоло Берлускони: Силвио би можел да го продаде Милан   Паоло Берлускони: Силвио би можел да го продаде Милан EmptyСре Мај 26, 2010 11:43 am

Паоло Берлускони верува дека неговиот брат Силвио би можел да започне преговори за продажба на Милан

Вчерра La Gazzetta dello Sport објави дека Рускиот гигант Гаспром е подготвен да купи 25-30% од сопственоста на Милан за околу 160-180 милиони евра.

Гаспром негираше дека тие се во преговори со Милан а и Фининвест, холдинг компанијата на Берлускони која го поседува клубот, ги отфрли ваквите написи.

Но и покрај тоа La Gazzetta dello Sport застана зад својот извор и нагласи дека информациите што тие ги добиле и ги објавиле се точни.

На ваквиот цврст став на весникот се надоврза и братот на Силвио Берлускони, Паоло, кој рече дека Премиерот на Италија би можел да го продаде Милан доколку добие интересна понуад.

“Не знам ништо за понудите за купување на Милан, но доколку има некои интересни и сериозни понуди, мојот брат ќе ги разгледа.” – рече Паоло Берлускони.

“Во моментов нема ништо.”

“Сепак не треба да ја заборавиме историјата во последните 24 гоидни.”
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
 
Паоло Берлускони: Силвио би можел да го продаде Милан
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: