ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Руси „влегуваат“ во Милан?

Go down 
АвторПорака
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Руси „влегуваат“ во Милан? Empty
ПишувањеПредмет: Руси „влегуваат“ во Милан?   Руси „влегуваат“ во Милан? EmptyВто Мај 25, 2010 9:00 pm

Претседателот на Милан, Силвио Берлускони размислува да продаде 25 до 30 проценти од акциите од својот клуб на руската енергетска компанија „Гаспром“.


Според „Газета дело Спорт“, вредноста на тие акции би изнесувала помеѓу 150 и 180 милиони евра. Според истиот извор, Берлускони, кој е премиер на Италија, неодмна за оваа тема разговараше со рускиот колега, Владимир Плутин.

Берлускони ги купи „росонерите“ во 1986-та година и од тогаш освои 7 титули во Серија А, 5 титули во ЛШ, 5 европски Суперкови и 1 Куп на Италија.

Премиерот на Италија веќе претходно најави дека планира да продаде дел од своите акции од тимот од „Сан Сиро“, а иако постоеше сомнеж за тоа, со интересот на „Газпром“ се покажува дека неговите намери сепак биле вистински.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
 
Руси „влегуваат“ во Милан?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: