ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Пато: Сакам да освојам се со Милан

Go down 
АвторПорака
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Пато: Сакам да освојам се со Милан Empty
ПишувањеПредмет: Пато: Сакам да освојам се со Милан   Пато: Сакам да освојам се со Милан EmptyПон Мај 24, 2010 11:05 am

Напаѓачот на Милан, Александре Пато рече дека е среќен во Милано и не сака да си замине оттука. Се надева дека следната сезона нема да го мачат толку повреди како оваа и со тоа неговиот придонес кон Росонерите ќе биде поголем.

“Никогаш немам речено дека сакам да си заминам. Среќен сум тука, ова е мојот дом. Имам договор до 2014-та и ако некој одлучува за мојата иднина тоа е Милан.“

“Милан има освоено многу трофеи. Ќе работам напорно и повтрно ќе се вратиме на старите патеки. Сакам да постигнам 20-тина голови, да бидам најдобар напаѓач и да освојам се.“

“Можев уште многу да придонесам сезонава, но бев повреден три пати. Бев надвор од терените 40 дена. Тоа е трагично затоа што постојано постгнував голови. Постојано излегував со желба за победа.“

“Се надевам дека следната сезона ќе бидеме подобри, во меѓувреме среќен сум затоа што изборивме пласман во ЛШ.“ - рече на крај Пато кој при тоа му одаде голема почит на Леонардо и работата која ја завршил оваа сезона.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
 
Пато: Сакам да освојам се со Милан
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: