ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Инзаги: Премногу го сакам Милан

Go down 
АвторПорака
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Инзаги: Премногу го сакам Милан Empty
ПишувањеПредмет: Инзаги: Премногу го сакам Милан   Инзаги: Премногу го сакам Милан EmptyНед Мај 23, 2010 10:55 am

Пипо Изаги којшто ќе остане уште една сезона во редовите на миланскиот гигант Милан ја изјави љубовта што ја чувствува кон росоњерите.


„Неможам да се видам себеси како постигнувам погодок во друг дрес. Прифатив да останам бидејќи, како и секогаш мислам дека сеуште можам да бидам корисен за тимот“, изјави тој за Кореире Дело Спорт.

Супер Пипо има постигнато 68 погодоци во натпреварувањата организирани од страна на УЕФА, 48 од нив се во најквалитетното натпреварување - Лигата на Шампионите.

„Сакам да ги срушам преостанатите рекорди, потребен ми е само уште еден гол за да станам најдобар стрелец во европските натпреварувања, три да се израмнам со рекордот на Марко Ван Бастен и седум да го поминам Роберто Баџо во рекордот на сите времиња на италијанскиот фудбал“.

Според овие бројки, Пипо се надева дека во текот на идната година ќе добие поголема минутажа со цел да успее да сруши уште некој рекорд во својата и онака богата кариера.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
 
Инзаги: Премногу го сакам Милан
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: