ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Амброзини: Тажен сум поради збогувањето со Леонардо

Go down 
АвторПорака
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Амброзини: Тажен сум поради збогувањето со Леонардо Empty
ПишувањеПредмет: Амброзини: Тажен сум поради збогувањето со Леонардо   Амброзини: Тажен сум поради збогувањето со Леонардо EmptyСаб Мај 22, 2010 11:58 am

Играчот за врска на Милан, Масимо Амброзини изјави дека се чувствува тажен поради одлуката на Леонардо спогодбено да го раскине договорот и да го напушти тимот на Милан.


Бразилскиот стратег ги предводеше росоњерите минатата сезона но не успеа да оствари позначајни успеси откако тимот заврши на третата позиција во италијанското калчо.

Истовремено, миланезите беа елиминирани од Лигата на Шампионите уште во шеснаестина финалето од страна на англискиот представник, Манчестер Јунајтед.

Фактите дека нема успеси а воедно и несогласувањата со председателот на Милан, Силвио Берлускони го натераа младиот стратег да го напушти тимот.

„Бев многу тажен кога морав да му кажам збогум на Леонардо“, изјави италијанецот. „Се надевам дека наредниот тренер, кој и да е, ќе биде почитуван од стрнаа на сите и ќе му овозможиме добар терен за работа“, дополни тој.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
 
Амброзини: Тажен сум поради збогувањето со Леонардо
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: