ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Берлускони: Ќе го одврзам ќесето доколку можеме да ангажираме играч како Роналдо

Go down 
АвторПорака
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Берлускони: Ќе го одврзам ќесето доколку можеме да ангажираме играч како Роналдо Empty
ПишувањеПредмет: Берлускони: Ќе го одврзам ќесето доколку можеме да ангажираме играч како Роналдо   Берлускони: Ќе го одврзам ќесето доколку можеме да ангажираме играч како Роналдо EmptyСре Мај 19, 2010 4:46 pm

Силвио Берлускони очекува Милан да не биде многу акативен на летниот трансфер пазар но тој е подготвен да го одврзе кесето доколу им се укаже шанса за ангажман на голема ѕвезда
Сопственикот на Росоњерите исто ака навести дека Филипо Гали ќе биде новиот тренер на Милан.

Медиумите подолго време шпекулираат дека сегашниот предводник на младиот тим ќе го наследи Леонардо на кормилото на првиот тим и Силвио Берлускони на вечерата со спонзорите индицираше дека Филипо Гали ќе биде нов тренер.

“Кој ќе биде новиот тренер? Не знам сеуште, но секако дека ќе биде некој од семејството во Милан и ќе биде некој што бил инволвиран со младинскиот тим. “ - рече Берлускони

“Оние што се на врвот на хиеархијата во Милан мислат дека е многу важно за еден тренер да има искуство од работењето во младинскиот сектор.”

“Тоа исто така помага да се создаде менаџер од психолошка гледна точка.”

За настапот на трансфер пазарот, Силвио Берлускони додаде: “Во моменти на економска криза што има големо влијани во светот и особео во Европа, не можам да си дозволам големи трошења.”

“Сите ѕвезди на клубот ќе останат а Милан ќе биде засилен со четири или пет млади играчи, но бидејќи сум фан на клубот од дете, нема да се повлечам доколку ни се укаже можност да ангажираме шампион кој може да ни овозможи голем чекор нанапред.”

“Кога зборувам за шампион, мислам на играч од типот на Роналдо.”
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
 
Берлускони: Ќе го одврзам ќесето доколку можеме да ангажираме играч како Роналдо
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: