ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Берлускони го пронајде наследникот на Леонардо

Go down 
АвторПорака
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Берлускони го пронајде наследникот на Леонардо Empty
ПишувањеПредмет: Берлускони го пронајде наследникот на Леонардо   Берлускони го пронајде наследникот на Леонардо EmptyСре Мај 19, 2010 3:34 pm

Милан разочараувачката сезона ја заврши на доброто 3-то место кое носи место во Лигата на Шампионите, но тоа секако не ги задоволи челниците и навивачите на италијанскиот гигант.
Епилогот е познат: Леонардо и миланскиот клуб согласно се разделија.

Претседателот на „росонерите“ и италјијански премиер, Силвио Берлускони, кој беше најголем критичар на бразилскиот стручњак, брзо го пронајде новиот наследник. Не одеше предалеку, па заменикот го најде во постоечкиот стучен штаб на Милан. Станува збор за 47 годишниот Филипе Гали кој од 2008-та година ја вршеше службата помошник на Анчелоти, а и на Леонардо.

Сеуште нема официјални потврвуаања за овие шпекулации на медиумите, но се констатира дека некогашниот одбранбен играч на Милан е доста блиску да стане нов тренер на „росонерите“.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
PATO_007
ФАН НА МИЛАН
ФАН НА МИЛАН
PATO_007

Број на мислења : 69
Join date : 2010-04-17
Age : 27
Местолокација : Скопје - Автокоманда

Берлускони го пронајде наследникот на Леонардо Empty
ПишувањеПредмет: Re: Берлускони го пронајде наследникот на Леонардо   Берлускони го пронајде наследникот на Леонардо EmptyСре Мај 19, 2010 10:24 pm

Донадони уште една од многуте опции на Милан.
http://www.footballpress.net/?action=read&idsel=60718
Вратете се на почетокот Go down
 
Берлускони го пронајде наследникот на Леонардо
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: