ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Галијани: Роналдињо ќе остане во Милан

Go down 
АвторПорака
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Галијани: Роналдињо ќе остане во Милан Empty
ПишувањеПредмет: Галијани: Роналдињо ќе остане во Милан   Галијани: Роналдињо ќе остане во Милан EmptyПон Мај 17, 2010 9:39 pm

Адријано Галијани вели дека бразилскиот интернационалец Роналдињо и следната сезона ќе биде дел од клубот
Потпретседателот на Росоњерите ги осигура фановите дека Роналињо ќе замине од Сан Сиро.

Бразилскиот интернационалец играше во одлична форма изминатава сезона но по последното коло со Јувентус, Дињо фрли сомнеж врз својата иднина.

Плејмејкорот одби да потврди дека следната сезона ќе го носи дресот на Милан а утрово во интервју за Corriere dello Sport призна дека заминувањето на Леонардо е една од причините порани неговата неизвесна иднина на Сан Сиро.

Но Адријано Галијани вели дека помеѓу Милан и Роналдињо се одлични.

“Нема проблеми со Роналдињо.” – рече потпретседателот на Милан.

“Веќе имаме договор со неговиот брат (Роберто де Асис кој воедно е и агент на Роналдињо).”

“И нема сомнеж дека тој ќе игра во Милан и следната сезона.”

Роналдињо има договор со Росоњерите до 2011 и од претходно Галијани потврди дека за продолжување на верноста на играчот ќе се разговара на почетокот од следната година.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
PATO_007
ФАН НА МИЛАН
ФАН НА МИЛАН
PATO_007

Број на мислења : 69
Join date : 2010-04-17
Age : 27
Местолокација : Скопје - Автокоманда

Галијани: Роналдињо ќе остане во Милан Empty
ПишувањеПредмет: Re: Галијани: Роналдињо ќе остане во Милан   Галијани: Роналдињо ќе остане во Милан EmptyСре Мај 19, 2010 1:00 pm

Па нормално дека ќе остане.Дај боже сега да дојдат и Амаури и Робињо да има Милан напад од сништата. Шал
Вратете се на почетокот Go down
 
Галијани: Роналдињо ќе остане во Милан
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: