ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Раниери во Милан со помош на спонзорите?

Go down 
АвторПорака
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Раниери во Милан со помош на спонзорите? Empty
ПишувањеПредмет: Раниери во Милан со помош на спонзорите?   Раниери во Милан со помош на спонзорите? EmptyНед Мај 16, 2010 2:48 pm

Како можен наследник на Леонардо на клупата на Милан се споменува актуелниот тренер на Рома.

Италијанскиот директор на новиот спонзор на Милан, „Флај Емирати“ ја подржи идејата како наследник на Леонардо да биде Клаудио Раниери.

Иако сеуште нема официјална информација за тоа дали Леонардо и официјално ќе ја напушти клупата на Милан, медиумите продолжуваат со потрагата по негов наследник.

„Тоа е работа на клубот, но како симпатизер на Милан би сакал да го видам Раниери на клупата на „росонерите." - изјави Масини.

Тој ги прокоментира и гласините за можното напуштање на клубот, на ѕвездата на Милан Роналдињо.

„Убаво е да се види нашиот назив на дресот на таков играч. Доколку замине Роналдињо ќе биде потребна слична замена за него.“ - додаде Масини.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
 
Раниери во Милан со помош на спонзорите?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: