ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Рони: Незнам дали ќе останам во Милан

Go down 
АвторПорака
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Рони: Незнам дали ќе останам во Милан Empty
ПишувањеПредмет: Рони: Незнам дали ќе останам во Милан   Рони: Незнам дали ќе останам во Милан EmptyНед Мај 16, 2010 2:47 pm

Напаѓачот на Милан, Роналдињо, призна дека не е сигурен дали ќе продолжи да игра на Џузепе Меаца во текот на наредната сезона.


Бразилецот, кој постигна два погодоци против Јуве за успехот на тимот од 3-0 беше избран како играч на натпреварот, а по натпреварот изјави дека не знае дали ќе продолжи да го носи дресот на тимот и наредната сезона.

Запрашан од страна на новинарите по натпреварот за тоа дали ќе остане на Меаца во текот на наредната години, тој не беше баш расположен за коментар и кратко одговори: „Сеуште незнам“.

Фудбалерот има договор со Росоењерите за уште една година па дури и се очекуваше истиот да биде продолжен.

Сепак, тој беше заменет во средината на второто полувреме и теренот го напушти со насолзени очи, ова можеби е знак дека синоќешниот натпревар му бил последен за Милан.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
PATO_007
ФАН НА МИЛАН
ФАН НА МИЛАН
PATO_007

Број на мислења : 69
Join date : 2010-04-17
Age : 27
Местолокација : Скопје - Автокоманда

Рони: Незнам дали ќе останам во Милан Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рони: Незнам дали ќе останам во Милан   Рони: Незнам дали ќе останам во Милан EmptyПет Мај 21, 2010 5:12 pm

Роналдињо ќе остане во Милан
Вратете се на почетокот Go down
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Рони: Незнам дали ќе останам во Милан Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рони: Незнам дали ќе останам во Милан   Рони: Незнам дали ќе останам во Милан EmptyСаб Мај 22, 2010 11:59 am

PATO_007 напиша:
Роналдињо ќе остане во Милан
Сите се надеваме дека ке остане во Милан но до почетокот на новата сезона има уште многу што значи дека многу работи можат да се изменат ! Форца Милан !!!
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
Sponsored content
Рони: Незнам дали ќе останам во Милан Empty
ПишувањеПредмет: Re: Рони: Незнам дали ќе останам во Милан   Рони: Незнам дали ќе останам во Милан Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Рони: Незнам дали ќе останам во Милан
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: