ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Бориело мисли само на Милан, тврди неговиот агент

Go down 
АвторПорака
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Бориело мисли само на Милан, тврди неговиот агент Empty
ПишувањеПредмет: Бориело мисли само на Милан, тврди неговиот агент   Бориело мисли само на Милан, тврди неговиот агент EmptyПет Мај 14, 2010 4:33 pm

Агентот на Марко Бориело, Тиберио Каваљери се обиде да ги сопре шпекулациите кои го поврзуваат неговиот клиент со преминување во Манчестер Јунајтед.


Тој изјави дека Бориело единствено мисли на Милан и за доброто представување во италијанската селекција за време на светското првенство.

Последните шпекулации од Апенините тврдеа дека сер Алекс Фергусон има интерес кон голгетерот на росоњерите и тој е прва варијанта за заменик на Бербатов.

„Целокупната историја за Манчестер звучи доста убаво. Фактот што е забележан во странство и тоа како партнер на Вејн Руни докажува дека тој игра доста добро во Милан“.

„Сепак, јас немам информации во врска со тоа прашање и можам да кажам дека тоа се само шпекулации, Марко во овој момент мисли само на Милан и на селекцијата на Италија“, изјави Каваљери.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
 
Бориело мисли само на Милан, тврди неговиот агент
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: