ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Пато : Останувам во Милан 100 %

Go down 
АвторПорака
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Пато : Останувам во Милан 100 % Empty
ПишувањеПредмет: Пато : Останувам во Милан 100 %   Пато : Останувам во Милан 100 % EmptyВто Мај 11, 2010 1:56 pm

http://www.milannews.it/?action=read&idnotizia=24452

Останува во Милан 100 % изјави и тој самиот Smile Парола Парола Парола Парола
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Пато : Останувам во Милан 100 % Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пато : Останувам во Милан 100 %   Пато : Останувам во Милан 100 % EmptyСре Мај 12, 2010 2:07 pm

“Многу сум среќен овде во Милан и сакам да останам и да пробам да освојам се што може да се освои. Јас сум играч на Росонерите и управата ќе ја реши мојата судбина.“

“Ако ми се јави Анчелоти јас само ќе го поздравам, ако побара трансфер тогаш управата ја презема работата. Карло е одличен човек, не само добар пријател. Тој ми помогна да се развијам во Италија, но мојот договор на Сан Сиро истекува во 2014-та и јас ќе бидам многу среќен ако останам тука.“ - рече Пато кој посакува да игра за Бразил на СП.

Најзаинтересирани и единствени и кои можат да си го дозволат се Реал и Челзи. Се проценува дека понуда од 40-50 милиони евра ќе биде доволна Берлускони да се откаже од услугите на својата млада ѕвезда.

На сите овие шпекулации се јави и менаџерот на Челзи, Карло Анчелоти кој изјави дека Милан по се изгледа ќе го задржи Пато и нема да го продаде ова лето.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
vlatko1899

vlatko1899

Број на мислења : 28
Join date : 2010-04-29
Age : 29
Местолокација : Skopje

Пато : Останувам во Милан 100 % Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пато : Останувам во Милан 100 %   Пато : Останувам во Милан 100 % EmptyСре Мај 12, 2010 4:07 pm

Тооо мајсторе остани кај нас и ќе ги освоиме сите титули Шал
Вратете се на почетокот Go down
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Пато : Останувам во Милан 100 % Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пато : Останувам во Милан 100 %   Пато : Останувам во Милан 100 % EmptyСре Мај 12, 2010 10:52 pm

vlatko1899 напиша:
Тооо мајсторе остани кај нас и ќе ги освоиме сите титули Шал
И да му биде плодна наредната сезона.. но без повреди !
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
PATO_007
ФАН НА МИЛАН
ФАН НА МИЛАН
PATO_007

Број на мислења : 69
Join date : 2010-04-17
Age : 27
Местолокација : Скопје - Автокоманда

Пато : Останувам во Милан 100 % Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пато : Останувам во Милан 100 %   Пато : Останувам во Милан 100 % EmptyПет Мај 21, 2010 11:39 am

Пато:Нема да заминам, ова е мојот дом
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Пато : Останувам во Милан 100 % Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пато : Останувам во Милан 100 %   Пато : Останувам во Милан 100 % Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Пато : Останувам во Милан 100 %
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: