ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Моџи: Јуве и Милан си плачат за реконструкција

Go down 
АвторПорака
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Моџи: Јуве и Милан си плачат за реконструкција Empty
ПишувањеПредмет: Моџи: Јуве и Милан си плачат за реконструкција   Моџи: Јуве и Милан си плачат за реконструкција EmptyПон Мај 10, 2010 9:46 pm

Екс-претседателот на Јувентус, Лучијано Моџи вели дека дербито следната недела меѓу Милан и Јувентус ќе биде дуел меѓу две екипи кои си плачат за промени. Јувентус ги бележи најслабите резултати во последните 48 години во Италија.

“Следната недела натпреварот меѓу Милан и Јувентус ќе биде дуел на две екипи на кои им е потребна комплетна реконструкција.“

“Јувентус успеа да ги сруши сите негативни рекорди. Доаѓањето на Андреа Ањели беше повеќе од неопходно, предсе за да се намали моќта на Блан, но со оглед на неговото познавање на фудбалот тој не заслужува никаква моќ.“

“Лошото ќе биде ако Јувентус почне пак да купува статични играчи во средината или фудбалери како Андраде, Поулсен и Тјаго, во тој случај ќе ни требаат повеќе од 20 години за да се вратиме на старата слава.“ - рече Моџи.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
 
Моџи: Јуве и Милан си плачат за реконструкција
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: