ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Роналдињо си оди ако Леонардо се раздели со Милан?

Go down 
АвторПорака
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Роналдињо си оди ако Леонардо се раздели со Милан? Empty
ПишувањеПредмет: Роналдињо си оди ако Леонардо се раздели со Милан?   Роналдињо си оди ако Леонардо се раздели со Милан? EmptyСре Мај 05, 2010 10:01 pm

Роналдињо ќе размисли добро за својата иднина во италјанскиот гигант од Милано, тимот на Милан.
Бразилцеот има договор кој истекува на 30-ти Јуни 2011-та година, а во изминатите денови ги започна преговорите за продолжување на истиот договор.

Но поред „Газета дело Спорт“, Рони ќе ја чека судбината на Леонардо и би можел да го напушти тимот од „Сан Сиро“ доколку Леонардо го добие патот до излезните врати од клубот.

Во последниов период Роналдињо е многу приврзан за тренерот Леонардо и ужива во својата добра форма оваа сезона, а сето тоа според него е баш поради Леонардо и од тоа како стратегот го поставува тимот.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
 
Роналдињо си оди ако Леонардо се раздели со Милан?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: