ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Александро Неста се враќа на тренинзите

Go down 
АвторПорака
PATO_007
ФАН НА МИЛАН
ФАН НА МИЛАН
PATO_007

Број на мислења : 69
Join date : 2010-04-17
Age : 27
Местолокација : Скопје - Автокоманда

Александро Неста се враќа на тренинзите Empty
ПишувањеПредмет: Александро Неста се враќа на тренинзите   Александро Неста се враќа на тренинзите EmptyСре Мај 05, 2010 4:40 pm

Алесандро Неста започна со целосни тренинзи и се очекува да се врати во тимот на Милан во завршниот дел од сезоната
Росоњерите денеска продолжија со подготовките за дуелот со Џенова и од Миланело пристигнуваат добри вести за тренерот Леонарди и фановите.

Алесандро Неста денеска целосно до одработи тренингот со своите соиграчи и ќе може да се врати во тимот во завршниот дел од сезоната.

Дефанзивецот заработи повреда на коленото на 10 март и мораше да замине на операција на тетивата.

Се стравуваше дека поранешниот репрезентативец на Италија би можел да ја пропушти целата сезона но сега тој е на добар пат да настапи на двата последни натпервари.

Тешко е да се верува дека Неста ќе биде стартер на викенд натпреварот со Џенова но настап против Јувентус една недела подоцна е многу пореална цел.

Покрај Алесандро Неста денеска во целост тренингот го одработи и Александре Пато кој подолго време се мачи со повреда на тетивата зад коленото.

Бразилскиот интернационалец би требало да се врати на дуелот со Џенова и да му помогне на својот тим да ја осигура третата позиција и директен пласман во Лигата на Шампионите.
Вратете се на почетокот Go down
vlatko1899

vlatko1899

Број на мислења : 28
Join date : 2010-04-29
Age : 29
Местолокација : Skopje

Александро Неста се враќа на тренинзите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Александро Неста се враќа на тренинзите   Александро Неста се враќа на тренинзите EmptyСре Мај 05, 2010 6:26 pm

Пато и Неста конечно се враќаат, со нив Милан е многу поефикасен и посигурен. Малку е доцна за се ама тоа е што е <3 Милан
Вратете се на почетокот Go down
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Александро Неста се враќа на тренинзите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Александро Неста се враќа на тренинзите   Александро Неста се враќа на тренинзите EmptyСре Мај 05, 2010 7:20 pm

Покрај Алесандро Неста денеска во целост тренингот го одработи и Александре Пато кој подолго време се мачи со повреда на тетивата зад коленото.


ах ах.. Тешко на противничките екипи сега .. хаха .. Smile Најдобри се !!! <3 Милан <3 Милан
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
Sponsored content
Александро Неста се враќа на тренинзите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Александро Неста се враќа на тренинзите   Александро Неста се враќа на тренинзите Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Александро Неста се враќа на тренинзите
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: