ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРУМ НА ФАН КЛУБОТ НА МИЛАН ВО МАКЕДОНИЈА
 
PortalHomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Милан спрема понуда за Отаменди

Go down 
АвторПорака
MIKIMUA
Admin
MIKIMUA

Број на мислења : 202
Join date : 2010-04-17
Age : 25
Местолокација : Кочани

Милан спрема понуда за Отаменди Empty
ПишувањеПредмет: Милан спрема понуда за Отаменди   Милан спрема понуда за Отаменди EmptyВто Мај 04, 2010 12:38 pm

Како што пренесува денешното издание на спортскиот весник "Газета дело Спорт", Милан спрема понуда за одбранбениот играч на аргентинскиот Велез, Николас Отаменди. 22-годишниот фудбалер кој веќе е и стандарден аргентински репрезентативец е на мета и на Баерн Минхен и Реал Мадрид, а Милан е спремен да понуди некаде околу 12 милиони евра. Меѓутоа со фактот што листат на заинтересирани богати клубови е голема, раководството на Велез за неговите услуги би побарал околу 20 милиони евра што би можело и да ја згасне заинтересираноста на Милан. Адриано Галијани ја подржува идејата за доведување на Отаменди, бидејќи се работи за играч кој може да одигра на сите позиции во одбраната но и во средниот ред.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/miki.pecov?ref=profile
 
Милан спрема понуда за Отаменди
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ФАН КЛУБ НА АЦ МИЛАН :: Милан :: НОВИНИ-
Отиди до: